Midtown’da kira geliri beyannamelerine ilişkin uygulama hizmeti

07 Mart 2013 Perşembe

Muğla’nın Bodrum ilçesi Ortakent beldesinde bulunan Midtown Alışveriş Merkezi’nde Gelir Dairesi Başkanlığı tarafından açılan stantla Bodrum Vergi Dairesi memurları tarafından 2012 yılında kira geliri elde eden vatandaşların beyanname işlemleri yapılıyor

midtownda-kira-geliri-beyannamelerine-iliskin-uygulama-hizmeti

Gelir İdaresi başkanlığı tarafından vatandaşların vergi yükümlülüklerinin yerine getirilmesi sürecinin kolaylaştırılması amacıyla 1 – 25 Mart günleri arasında 25 ilde bulunan alışveriş merkezlerinde stantlar açıldı.

Açılan stantlarda 2012 yılında kira geliri elde eden mükelleflerin beyannameleri, Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi aracılığıyla kabul edilerek beyan ve ödeme konusunda bilgi verilip işlemler gerçekleştiriliyor. Midtown AVM içinde kurulan stantta vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterdi. AVM’de böyle bir uygulama yapılması birçok vatandaşı oldukça memnun etti ve kısa zamanda işlemlerini vergi memurlarına yaptırdılar.

Gülcan Yenmez isimli vatandaş AVM içinde böyle bir hizmetle karşılaşınca şaşırdığını belirterek, “Midtown’a alışveriş için geldim ve girişte bir masa vardı. Hizmeti ayağımıza kadar getirmişler. Çok güzel bir hizmet, işlemlerimi kısa zamanda hemen yaptırdım”dedi. Öte yandan Gelir Dairesi Başkanlığı verilerine göre 2012 yılında, bir önceki yıla kıyasla kira geliri ile ilgili olarak alışveriş merkezlerinde alınan beyanname sayısında yüzde 8, bilgilendirilen mükellef sayısında ise yüzde 14 artış gerçekleşti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri