Migros, iddialara yanıt verdi

04 Nisan 2014 Cuma

Geçtiğimiz haftalarda Anadolu Endüstri Holdings'in, Tesco Plc'nin Türkiye'deki operasyonu Kipa ve Migros'un birleşmesi halinde ortaya çıkacak şirketten hisse almayı değerlendirdiği iddia edilmişti. Migros, BC Partners’ın, tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirdiğini açıkladı

migros-iddialara-yanit-verdi

Migros, BC Partners'in bir özel girişim sermayesi şirketi olarak, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirdiğini bildirdi.

Migros'tan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada, "26.03.2014 tarihinde basında Şirketimiz ile ilgili yer alan haberler BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesindedir" denildi.

Bloomberg News, 26 Mart’ta yayınladığı haberinde, Anadolu Endüstri Holdings'in, Tesco Plc'nin Türkiye'deki operasyonu Kipa ve Migros'un birleşmesi halinde ortaya çıkacak şirketten hisse almayı değerlendirdiğini yazmıştı.

Migros hisseleri ilk seansı yüzde 0,84 düşüşle 17,70 TL'den tamamladı.

Şirketin KAP'a açıklamasında şu bilgiler verildi: "Halka açık bir Şirket olan Migros Ticaret A.Ş.("Migros")'nin hisselerinin \%80,51'i ana ortağımız MH Perakendecilik ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla bir özel girişim sermayesi şirketi niteliğinde olan BC Partners'ın kontrolündeki fonların elinde bulunmaktadır.
  
BC Partners bir özel girişim sermayesi Şirketi olarak, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirmektedir. 26.03.2014 tarihinde basında Şirketimiz ile ilgili yer alan haberler BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesindedir.
  
Migros, bu konuyla ilgili gelecekte özel bir durum ortaya çıkması durumunda gerekli açıklamayı ivedilikle yapacaktır."

Borsa Gündem internet sitesinde yer alan 2 Nisan 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri