Migros ikinci çeyrek sonuçlarıyla hedef yükseltti

11 Ağustos 2017 Cuma

Migros'un KAP'a bildirdiği finansal sonuçlarına göre, ikinci çeyrekte satış gelirleri geçen yıl aynı döneme göre yüzde 47 artışla 3.92 milyar lira olarak gerçekleşti

migros-ikinci-ceyrek-sonuclariyla-hedef-yukseltti

Migros’un konsolide satışları, ilk yarı yılda yüzde 38,5 arttı ve 7 milyar TL’yi aştı. Kipa dahil konsolide satış büyümesi, yılın ikinci çeyreğinde daha da güçlü seyretti ve yüzde 47,1 oldu. Rekabetçi fiyatlama, müşteriye daima daha fazla değer yaratmaya yönelik etkin sezonluk kampanyalar ve istikrarlı artan mağaza sayısı Şirketin büyümesini destekledi.

 

Yılın ilk yarısında konsolide brüt kar yüzde 33,8 artarken Kipa etkisine rağmen brüt kar marjı yüzde 26,0 yüzde oldu.

 

İlk yarı yılda konsolide VAFÖK 348 milyon TL’ye ulaştı ve VAFÖK marjı yüzde 5,0 ile Şirketin Kipa dahil yılın tamamı için hedeflediği yüzde 5,0-5,5 bandında gerçekleşti. Kira öncesi VAFÖK ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25,9 artarken, kira öncesi VAFÖK marjı yüzde 10,0 oldu.

 

Ayrıca Migros’un yaptığı açıklamada, daha önce bu sene için belirlenen minimum 150 yeni mağaza hedefinin revize edildiğini ve minimum 180 yeni mağazaya çıkarıldığını duyurdu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri