Migros, sosyal sorumluluk projesinde hedef büyüttü

03 Şubat 2016 Çarşamba

Migros; barınak, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenme sorunlarına sistematik bir yaklaşımla kalıcı çözüm üretmek üzere Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP)ile yaptığı işbirliğinde hedef büyüttü. 2015 yılının Nisan ayında İstanbul’da 64 mağaza ile başlayan proje, Kasım 2015 itibari ile Türkiye çapında 24 ilde 205 Migros mağazasına yayıldı

migros-sosyal-sorumluluk-projesinde-hedef-buyuttu

Toplumun geleceğini ilgilendiren, çözüm üretilmesi durumunda toplumun bütününe umut verecek ve model oluşturacak projeler üzerine kurulu sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten Migros, sürdürülebilirlik kavramının temel prensibi olan tüm varlıkların yaşam haklarının korunması ilkesinden yola çıkarak başlattığı projesinde barınak, sokak ve ormanlarda yaşayanhayvanlar için sorumlu ve sistematik yaklaşımla kalıcı çözümler üretiyor. Migros Grubu, sokak hayvanlarının sağlığı ve beslenmesi için HAYTAP ile yaptığı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


Proje İstanbul’dan Türkiye’ye yayıldı
Proje 2015 yılının Nisan ayında İstanbul’da 64 mağazayla başlayıp bugünAdana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kütahya, Muğla, Ordu, Osmaniye, Samsun, Şanlıurfa, Tatvan, Yalova, Zonguldak olmak üzere Türkiye çapında 24 ilde 205 Migros mağazaya ulaştı.  Proje kapsamında son kullanım tarihi yaklaştığı için raflardan kaldırılan meyve, sebze, et, şarküteri ve kuru gıda ürünleri, niteliği ve soğuk zinciri bozulmadan muhafaza edilerek aynı gün HAYTAP gönüllülerine teslim ediyor. Haytap gönüllüleri ise, Migros Grubu mağazalarından yetki belgesi ile aldıkları bu ürünleri yine en kısa sürede ayıklama, pişirme ve temizleme işlemlerine tabi tutarak orman, barınak ve sokakta yaşayan hayvanlarının beslenmesinde kullanıyor.


“Projeyi merhamet değil gereklilik olarak görüyoruz”
Konuyla ilgili konuşan Migros Ticaret AŞ Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Başkut; “Türkiye’nin dört bir yanına ‘Migros size iyi gelecek’ anlayışıyla hizmet veriyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda geliştirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde, çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapıyor, iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımızın da katılımıyla toplumsal duyarlılık bilincinin tabana yayılması için çalışıyoruz. HAYTAP ile yürüttüğümüz projemizi; sokakta yaşayan küçük canların hayatlarını sürdürebilmeleri için, merhamet değil gereklilik olarak görüyoruz. Mağazalarımızda her gün müşterilerimize en taze ürünleri en hızlı ve en avantajlı şekilde ulaştırıyoruz. Tüketilmeyip kalan ürünlerimizi de aynı tazelikle, HAYTAP aracılığı ile sokak hayvanları ile paylaşıyoruz. Bizim için elbette projenin en kritik noktası sürdürülebilir olmasıydı. Gerekli alt yapıyı kurduk ve organize olduk. Bunun yanında tamamen gönüllülük esası ile bir araya gelen HAYTAP ekibi de Türkiye çapında hızla örgütlenerek son derece motive bir şekilde düzenli alımlar yapmaya başladılar. Gerek mağazalarımıza gelen müşterilerimizden, gerekse sosyal medya kanalından her gün çok sayıda teşekkür alıyoruz.” dedi.


Sahipsiz hayvanların hayat standardı yükseliyor
İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonunun Kurucu Üyesi ve HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat ise konuyla ilgili “Sokaklarda yaşam mücadelesi veren, sahipsiz hayvanlarımızın hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Migros ile önemli bir protokol imzaladık. ‘Kalan tazeler küçük dostlarımıza iyi gelecek’ sloganı ile başlattığımız projemiz; sokakta yaşayan küçük canların hayatlarını sürdürebilmeleri için çok önemli. Bu projenin sürdürülebilirliğine inanan Migros ailesinin kapılarını HAYTAP’a güvenerek açmasıyla, ülke çapında sayısız cana ulaştık. Çöp konteynırlarından, sokaklardan mikroplu, deterjanlı, bozulmuş, küflenmiş yemeklerle hayatta kalmaya çalışan patili dostlarımız, bu proje ile artık taze ve temiz besinlerle beslenebiliyorlar. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde tedavi gören ve nesli koruma altında olan, aralarında Şah Kartalların da bulunduğu yabani hayvan bölümlerine bile gıda desteği verebiliyoruz. Sosyal medyadan besleme görüntülerimizi sık sık paylaşıyoruz. Bu proje ile ülke çapında önemli bir farkındalık yarattık.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri