Minik aşçılar Forum Kayseri’de mutfağa girecek

04 Mayıs 2016 Çarşamba

Kayseri şehrinin yerel mimarisine özgü yapısıyla, modern ve geleneksel formları bir araya getiren Forum Kayseri, 7-8 ve 14-15 Mayıs’ta gerçekleşecek mutfak etkinlikleriyle çocuk ziyaretçilerine yeni mutluluklar vaat ediyor

minik-ascilar-forum-kayseride-mutfaga-girecek

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Uluslararası Kukla Festivali ile 7’den 70’e herkesi kukla sanatıyla buluşturan Forum Kayseri, Mayıs ayını bambaşka bir etkinlikle karşılıyor. 7-8 ve 14-15 Mayıs günlerinde düzenlenecek olan “Çocuklar Mutfakta” etkinliği ile minikleri mutfak sanatlarına davet eden Forum Kayseri, eğlenceli olduğu kadar eğitici günlere ev sahipliği yapacak.


Evlerimizdeki konforu aratmayacak bir ortamda, deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, 14.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz katılıma açık olacak. Küçük aşçılar, iki hafta sonu boyunca harika lezzetler yaratmanın yanı sıra neşeli tasarımlarla mutfak kaplarını renklendirecek. Aşçılık ve seramik atölyelerinin ard arda uygulanacağı aktivitede, katılımcılar, alana kurulacak mutfak dekorunda gerçek malzemelerle pratik tarifler uygulayacaklar ve antik çağlardan bugüne mutfakların vazgeçilmez bir parçası olan toprak kapları dekore edecek.


Ülkemizin en çok okunan yemek kültürü dergisi Sofra’nın tarifleriyle desteklediği “Çocuklar Mutfakta” etkinliği kapsamında 7 Mayıs Cumartesi günü Türk Mutfağı, 8 Mayıs Pazar günü İtalyan Mutfağı, 14 Mayıs Cumartesi günü Alman Mutfağı ve 15 Mayıs Pazar günü İngiliz Mutfağından çok özel tatlılar yapılacak.  Yemekte görgü kuralları, hijyen, sağlıklı beslenme, masa düzeni gibi konularda da bilgilendirilecek olan katılımcılar, dünya kültürleriyle buluşmanın ve mutfağın tarihiyle aydınlanmanın keyfini doyasıya yaşayacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri