Mobilya devinden 250 milyon TL’lik yatırım

29 Ocak 2015 Perşembe

2015’te 250 milyon TL’lik yatırıma hazırlanan Boydak Holding, Rusya ve Orta Doğu’da büyümesine devam edecek

mobilya-devinden-250-milyon-tllik-yatirim

Boydak Holding, 2015 yılında İstikbal, Bellona ve Mondi markalarına toplam 250 milyon lira yatırım yapmayı hedefliyor. Yeni yatırımlarla 600 kişiye daha istihdam sağlayacaklarını belirten Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, “2015’te yapılacak 250 milyon liralık yatırımın yüzde 40’ını üretim kaynaklarının geliştirilmesine, yüzde 60’sını yeni mağazalar, lojistik ve perakendeye ayıracağız. Bu yatırımlarla yüzde 10 büyümeyi planlıyoruz. Yatırımların çoğu yurtiçinde olacak.” dedi.

Yurt dışında 37 mağaza
Yaklaşık 2 bin 500 metrekare alanda 227 yeni ürününü İSMOB’da görücüye çıkaran Boydak Holding, 2014’te yurt içinde 107, yurt dışında ise 37 mağaza açmıştı. Bu yıl içinde ise yurt içinde 107, yurt dışında ise 46 mağaza açmayı hedeflediklerini söyleyen Boydak, “Ukrayna’daki savaş sebebiyle o bölgedeki fabrikalarımızın faaliyetlerine ara verdik. 3 yıl önce 12 milyon avro yatırımla Ukrayna’daki fabrikamızı açmıştık. 160 kişiyi istihdam ediyorduk ancak şu anda Ukrayna’da 8-10 kişiyi bıraktık. Ukrayna’yı göz ardı edemeyiz ancak karışık durum nedeniyle şimdilik Ukrayna’da faaliyetlerimize ara verdik.” dedi.

Rusya’da yatırıma devam edeceğiz
Suriye ve İran’da da kapatılan mağazalarının olduğunu söyleyen Boydak, “Suriye’de 4 mağaza ve açmayı planladığımız 2 mağazayı da eklersek 6 mağazayı kapattık. İran’da da 25’in üzerinde mağaza yarı faal durumda. İran’daki en büyük problem orada sektörün öncülerinin öne çıkması ve gümrükte zorluklarla karşılaşmamız. Rusya’da son dönemde yatırım yapılamaz ülke notu verildi. Ancak biz orada da yatırım yapmaya devam edeceğiz. Rusya’daki hedeflerimizin yüzde 30 civarında gerisindeyiz. Rusya’da büyüme fırsatı bitmiş değil” değerlendirmesini yaptı. Boydak, 2014 yılında elde ettikleri 3,5 milyar liralık cironun 150 milyon dolarının ihracat kaynaklı olduğunu belirtti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri