Modern resim tarihinin önemli isimleri bu sergide

27 Kasım 2012 Salı

Resim denildiğinde Türkiye’de akla gelen ressamlar arasında yer alan Adnan Turani, Zafer Gençaydın gibi değerli isimler, İlayda Sanat Koleksiyonu ile ilk defa Bodrum’da, Midtown AVM’de

modern-resim-tarihinin-onemli-isimleri-bu-sergide

Sergide yaratıcı, orijinal, estetik düzeyi olan, heyecan verici, şaşırtıcı, çarpıcı, çağının sanatsal ve kültürel değerlerini yakalamış, günümüz sanatında bulunması gereken evrensel eserler üreten sanatçıların eserleri büyük ilgi topladı.

Güzel sanatlara ve tarihindeki ki eserleriyle dikkat çeken Adnan Turani, sanat tarihine yaptığı öğretilerin yanında güzel sanatlar literatüründe yer alan en değerli isimler arasındayken, Hacettepe Üniversitesi eski dekanı Zafer Gençaydın resimleri de koleksiyonda yer alan eserler arasında.

Koleksiyon arasında yer alan diğer isimler arasında Mustafa Ayaz,  Mehmet Yılmaz, Ekrem Kadak, Reyhan Abacıoğlu, Işıl Özışık, Hayati Misman, Gencay Kasapçı, Fethi Arda, Bilgehan Uzuner yer alıyor.

30 Kasım’da bitecek olan serginin ardından Betçeli Koleksiyonu Midtown’da ziyaretçileri ile buluşuyor. Aralık ayı boyunca ressam Haluk Mutlu`nun Midtown Alışveriş Merkezi ziyaretçileri için hazırladığı son koleksiyonu 1-30 Aralık günleri arasında sergilenecek.

İlk kişisel sergisini 1996 yılında açmasını takip eden yıllarda, Ürgüp'te, İstanbul'da, Avustralya Shepparton, ABD, San Diego şehirlerinde kişisel sergiler açtı. 2006'dan bu yana, İstanbul'da, Bozcaada'da, Bodrum'da; Barış Sarıbaş, Ekrem Kahraman, Şafak Eyüboğlu, Kubilay, Rıfat Koçak gibi sanatçılarla birlikte karma sergilere katılmakta. Bodrum yarım adasının tarihi dokusundan ve doğal yapısından esinlenen sanatçının eserlerinde de bu renkliliği ve mozaiği görmek mümkün.

Haluk Mutlu hayata ve sanata dair düşüncelerini ise şöyle özetliyor "Anladıklarımı, yaşadıklarımı, düşündüklerimi aklımın elime aktarabildiği kadarı ile çizerek renklendirerek tasarlıyorum.”

Haluk Mutlu sergisi, Midtown Alışveriş Merkezi sergi alanında Aralık ayı boyunca 11.00-21.00 saatleri arasında gezilebilir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri