Mondelez Türkiye’de büyümeye kararlı

22 Nisan 2014 Salı

Dünyada bisküvi, çikolata, şeker ve toz içeceklerde lider, sakız ve kahve kategorisinde ise ikinci sırada yer alan Mondelēz International, Türkiye’de büyümesini sürdürecek iddialı bir yol haritasına sahip bulunuyor

mondelez-turkiyede-buyumeye-kararli

Dünya çapında 100 binden fazla çalışanıyla 165’i aşkın ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük şekerleme ve çikolata üreticisi olan Mondelēz International, Türkiye’de büyümekte kararlı. First, Falım, Kent, Olips,  Jelibon, Milka, Toblerone, Jacobs ve Oreo gibi her biri kendi alanında öncü olan markalarıyla pazara yön veren Mondelēz International’ın Türkiye Genel Müdürü Antoine Collette, “Uluslararası deneyimlerimiz Türkiye’deki markalarımızı, Türkiye’deki başarımız da uluslararası markalarımızı besliyor” şeklinde konuştu.

Mondelēz Türkiye Genel Müdürü Antoine Collette, düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’de Falım, First, Şıpsevdi, Jelibon, Topitop, Olips, Missbon, Tofita, Poptip, Kent gibi yerel ve Milka, Toblerone, Jacobs ve Oreo gibi efsanevi küresel markalarımızla; sakız, şeker, çikolata, kahve ve hediyelik&ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biri olarak faaliyet gösteriyoruz.  Türkiye, dinamik ve hızla büyüyen ekonomisiyle Mondelēz’in küresel büyüme stratejileri içinde önemli bir konuma sahip bulunuyor. Belirlediğimiz yol haritası doğrultusunda Türkiye’ye odaklanmaya ve Türk tüketicilerini yenilikçi lezzetlerle buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’den Mondelēz International’in büyümesine önemli katkı
Dünyada bisküvi, çikolata, şeker ve toz içeceklerde lider, sakız ve kahve kategorisinde de ikinci sırada yer alan Mondelēz International’ın, Türkiye’nin de içinde bulunduğu EEMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde 2013 yılında organik bazda yüzde 9,2 büyüme kaydettiğini söyleyen Antoine Collette sözlerine şöyle devam etti, “Mondelēz International, gelişen pazarlarda büyümeyi hedefliyor. Türkiye Mondelēz International’ın dünyadaki önemli pazarları arasında yer alıyor. Türkiye’ye güvenimiz tam ve bunun en önemli göstergesi Türkiye’ye son 20 yıldır yaptığımız yüz milyonlarca dolarlık yatırım. Son dönemdeki yatırımlarımızın altını çizmek isterim. 2010 yılında Gebze’ye en ileri teknolojileri barındıran ciddi bir sakız üretim tesisi ekledik. 2012 yılında çikolata hatlarına yepyeni bir üretim teknolojisi ilave ederek Milka üretimine başladık. 2013 yılında Japonya pazarı için özel bir teknoloji ile yeni Halls şekerleri üretimi gerçekleşti ve bu yıl Amerika için yeni bir şeker üretimi başladı.”

2 bin aile, geçimini Mondelēz International’dan sağlıyor
Mondelēz International’ın Gebze’deki 85 bin metrekare büyüklüğünde ve 80 bin ton üretim kapasitesine sahip tesisinde ürettiği atıştırmalık ürünleri yaklaşık 50 ülkeye ihraç ettiğini belirten Collette, “Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı şirketi arasındayız. Kendi ürün kategorimizde ise İstanbul İhracatçı Birlikleri’nde ilk üç içindeyiz. Teknolojik donanımımız, küresel uzmanlıklarımız ve deneyimlerimizle Türkiye’ye katma değer yaratmaktan mutluyuz. Yaklaşık bin 300 kişiye doğrudan, iş ortaklarımızla birlikte toplamda 2 bini aşkın aileye istihdam sağlıyoruz. Çok sayıda üst düzey yöneticimizi uluslararası yapımızda görevlendirmekten gurur duyuyoruz.  Türkiye ekonomisine katkı ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri