Muhtar Kent'e yeni görev

07 Şubat 2013 Perşembe

Dünyanın en önemli 10 yöneticisi arasında kabul edilen Muhtar Kent, 3M Yönetim Kurulu'na seçildi

muhtar-kente-yeni-gorev

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, 3M'nin Yönetim Kurulu'na seçildi. Kent, 1 Nisan’dan itibaren 3M Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Konuyla ilgili açıklamalarına yer verilen 3M Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Inge G. Thulin, “Sayın Muhtar Kent'in Yönetim Kurulumuza katılmasından dolayı son derece mutluyuz ve büyük memnuniyet duymaktayız. Kendisinin şirketimize çok değerli bir yönetim anlayışı ve deneyim katacağına olan inancımız sonsuz” dedi.

Açıklamada Muhtar Kent hakkında şu bilgilere yer verildi:
“Global iş dünyasının en itibarlı yöneticilerinden olan Muhtar Kent, Tüketici Gıda Forumu'nun Eş Başkanı ve Dış Politika Derneği'nin üyesi. Dünya Ekonomik Forumu'nun Uluslararası İş Konseyi Başkanlığı'nı yürütmekte olan Kent, geçmiş dönemde ABD-Çin İş Konseyi Başkanlığı'nı da yaptı. Kısa bir süre önce ABD Başkanı Barrack Obama ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton tarafından Güneydoğu Asya Ülkeleri için Öncü Kişilikler Grubu'na seçilen Kent, Uluslararası Özel Olimpiyatlar Birliği, Ronald McDonald Çocuk Vakfı, Catalyst ve Emory Üniversiteleri'nin yönetim kurullarında da görev yapıyor. 2005 yılında Coca Cola Kuzey Asya, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanı olan Muhtar Kent, 2008 itibarıyla Coca Cola'ya CEO olarak atandı ve 2009 yılında da Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Tarsus Amerikan Koleji'ni bitiren Muhtar Kent, 1978 yılında üniversite eğitimi için gittiği İngiltere'de Hull Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. Okan Üniversitesi'nin 2010 yılında verdiği Onursal Doktora unvanına layık görülen Muhtar Kent, evli ve iki çocuk babasıdır.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri