Müjde, çorap satışlarını 2,5 katına çıkardı

27 Kasım 2012 Salı

Türkiye’nin tek entegre çorap üreticisi İstanbul Çorap Grubu, Müjde markasını yeniledi. 80’li yıllarda “Müjde Müjde size” cıngılı ile fırtına gibi esen Müjde yeni logosu, ambalajı ve koleksiyonu ile pazarda yeni bir açılım gerçekleştirdi. İstanbul Çorap Grubu; lycra elyafı içeren ürün sunarak pazarını 2,5 kat artırdı. Müjde Çorapları, sektöründe 2013 yılı sonuna kadar pazar payını yüzde 400 artırmayı hedefliyor

mujde-corap-satislarini-25-katina-cikardi

Müjde’nin Invista iş birliği ile hazırlayarak sunduğu Lycra elyafı içeren Müjde koleksiyonu İstanbul Çorap Grubu’nun sektördeki hedeflerini büyüttü. 31 yıldır Türkiye’nin günlük kullanım çorap satışlarında liderlerden biri olan Müjde, pazarın yönünü değiştirecek yeniliklerle başladığı kış sezonunda naylon çorap kullanan kadınlara, “vücudu saran, sıkmayan, sarkmayan ve şıklık sunan” yeni ürünlerle ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’de yıllık 5 milyon düzine tüketimi bulunan kadın çorabı pazarında daha ucuz olduğu için kadınlar tarafından tercih edilen naylon çoraplar, sarkma ve çabuk deforme olmaları nedeniyle aslında daha pahalıya geliyor. Müjde, Invista iş birliği ile hazırladığı yeni Lycra elyafı içeren koleksiyonuyla bir yandan Türk kadınlarını çorap kullanımı konusunda bilinçlendirecek, diğer yandan da ekonomik fiyatlarla bacağı saran, sıkmayan, sarkmayan ve vücudu sarışı sayesinde daha uzun süre dayanan ürünlerle buluşturacak.

Türk kadını yılda 2,5 çift çorap satın alıyor
İstanbul Çorap Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi İzi Doenyas, grup olarak yılda yaklaşık 100 milyon çift üretim gerçekleştirdiklerini, yeni koleksiyon ile Türkiye'de yaklaşık 20 milyon kadına daha kaliteli ürünleri giydirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Yıllık 9 milyon düzine kadın çorabı üretimi yapan İstanbul Çorap Grubu’nun iç piyasanın yüzde 55’lik çorap ihtiyacını karşıladığını ifade eden Doenyas, satın alma gücü ne olursa olsun, Türkiye'nin her noktasındaki kadının vücudunu saran, şık gösteren çorapları giyme hakkı olduğunu söyledi.

Doenyas, Lycra elyafı içeren yeni Müjde koleksiyonunun, ekonomik nedenlerle naylon çorap giyen kadın için şık bir alternatif olacağını belirterek, şunları söyledi: “Bugün yaklaşık 20 milyon kadın daha güzel bir görünüm sunan, daha dayanıklı olan ve daha kaliteli kadın çorabı deneyiminden yoksun. Bunun ağırlıklı iki nedeni var. Ya yaşadığı yerde bu ürünler yok ya da fiyatlar naylon çoraba oranla çok daha pahalı. Yeni koleksiyonumuzla bu iki sorunu da ortadan kaldırdık. Türkiye’nin 81 iline ve binlerce köyüne ulaşabilen tek kadın çorabı markası olan Müjde’nin pazarlama ağı sayesinde tüm Türkiye’ye, muadillerine oranla çok daha uygun bir fiyata bu ürünleri ulaştırmayı başardık. Yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığımız ve kapasite artırıcı yatırımlar ile destekleyerek hazırladığımız yeni koleksiyonumuzu tüketicilerimiz ile buluşturduk. Talebin çok yüksek olduğunu ve 3 yıl içerisinde Türkiye’deki tüm kadınların kendilerini çok daha iyi hissettikleri bu çorapları tercih edeceğini söyleyebilirim” dedi.

“Çorap, şıklığı tamamlayan en önemli aksesuar”
Çorabın ilk etapta kadının giyinme ihtiyacını karşılamasının yanı sıra şıklığı tamamlayan en önemli aksesuar olma özelliği olduğunu ifade eden İzi Doenyas; “Avrupa başta olmak üzere dünyada kadınlar çorap tercihini yaparken kaliteli, şık ve sağlıklı ürünleri tercih ederler. Lycra elyafı içeren yeni Müjde koleksiyonunun Türk kadınına bu anlamda tüm beklentileri sunduğunu ve pazarda satışlarımızın şimdiden 2,5 katına çıkmış olmasının da doğru bir ürün sunduğumuzu gösterdiğini söyleyebilirim” dedi.

Müjde'nin unutulmayan reklam cıngılının tekrar radyolarda yayınlanmaya başladığını belirten Doenyas “Müjde markamızı 1981 yılında piyasaya sunduğumuzda yaptığımız reklam çalışmaları halen tüketicilerin hafızasında yer alıyor. Biz de, Müjde’deki yenilenmeyi 30 yıl önceki cıngılımızla ‘Müjde Müjde size, yine yeni Müjde size” diyerek anlatmaya karar verdik. Yeni logo, yeni ambalajlar ve yeni koleksiyon için milyon eurolarla ifade edilebilecek pazarlama bütçesi harcadık. Halen kendi segmentinde pazar lideri olan Müjde, 1981 yılında ne yaptıysa bugün de onu yapacak. Yani Türkiye'de bugüne kadar ulaşılamamış milyonlarca kadına ulaşacak ve onlara hak ettikleri kalitede çoraplar giydirecek” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri