Muratbey ihracat yaptığı ülke sayısını artırıyor

05 Aralık 2012 Çarşamba

Muratbey, BAE Abu Dhabi Emirliği’nde gerçekleşen SİAL Middle East Gıda ve İçecek Fuarı’nda iki yeni inovatif ürününü, Sürmeli ve Burgu Peynirleri’ni ziyaretçilere sundu

muratbey-ihracat-yaptigi-ulke-sayisini-artiriyor

26-28 Kasım günleri arasında gerçekleşen SIAL Middle East Gıda ve İçecek Fuarı’nda bu yıl 50’den fazla Türk firması yer aldı. Fuara katılan Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, ihracat portföylerine yeni ülkeler, yeni pazarlar katmak ve distribütörlük ağını genişletmek amacıyla yapılan verimli görüşmelerde çok olumlu tepkiler aldıklarını ifade etti.

Pazarın Muratbey’in Yöresel Peynir çeşitlerine büyük ilgi gösterdiğini ve yeni ürünleri de bölge tüketicileri ile bir an önce buluşturmak istediklerini ifade eden Erol, bu bakımdan 2012 SİAL Middle East Gıda ve İçecek Fuarı’nın Muratbey için verimli geçtiğini belirtti.

Bölgenin en iyi firmalarını bir araya getirerek Ortadoğu ve Avrupa arasındaki ticaret hacminin genişlemesine olanak sağlayan fuarda, Muratbey özellikle inovatif ürünlerinden Sürmeli ve Burgu peynirleri ile dikkat çekti.

Katılımın geçen yıla oranla yüzde 35 arttığı SIAL Middle East Fuarı, son yıllarda özellikle Orta Doğu pazarında yer almak isteyen firmalar için pek çok fırsat barındırıyor. 52 ülkeden binin üzerinde gıda firmasının katıldığı fuarın açılışına Birleşik Arap Emirlikleri Başbakan Yardımcısı Mansur Bin Zayid El-Nahyan katıldı.

Fuar süresince birçok distribütörlük görüşmesi gerçekleştiren Muratbey’e ilgi büyüktü. Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Büyükelçisi Şefik Vural Altay ve BAE Abu Dhabi Ticaret Müşavir Yrd. Gökhan Adanalı’nın da ziyaret ettiği Muratbey standında Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini bildirdi.

2011 yılında SIAL Middle East Fuarı'nda aldıkları 3 milyon dolarlık talebin ardından Muratbey, 2012’de Orta Doğu’nun en büyük, dünyanın ikinci büyük gıda fuarı olan Gulfood Gıda Fuarı’nda da 6 milyon dolarlık iş bağlantısı gerçekleştirmişti.

BAE, Suudi Arabistan, Irak, Katar, Bahreyn, Suriye, Mısır, Japonya ve ABD'ye ihracat yaptığını belirten Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, SIAL Middle East Gıda ve İçecek Fuarı’nda da başarılı anlaşmalara imza atarak ihracat yaptıkları ülke sayılarını artırdıklarını ifade etti. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri