Muratbey, ihracata odaklanıyor

11 Haziran 2013 Salı

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı Turquality Destek Programı’na Muratbey de dahil oldu. Muratbey, dört aylık bir çalışmanın ardından geçtiğimiz günlerde protokol anlaşmasını imzaladı

muratbey-ihracata-odaklaniyor

Satışlarının yüzde 10’unu yurt dışına yapan Muratbey, bu yıl ihracat rakamlarını ikiye katlamayı hedefliyor. İhracat yaptığı ülke sayısını 14’e çıkaran Muratbey bu doğrultuda Türkiye’nin ihracatını artırmayı planlayanTurquality programının adayları arasında yerini aldı.

Güçlü global Türk markaları geliştirerek Türkiye’nin ihracatını artırmayı hedefleyen Turquality Programı adaylarına Türkiye’nin önemli peynir üreticilerinden biri olan Muratbey Peynirleri de eklendi.

Üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayan finansal desteğin sağlandığı program çerçevesinde, firmaların yurt dışı markalaşmaya yönelik harcamalarının yüzde 50’si, üst limit olmaksızın Turquality tarafından destekleniyor. Bu çerçevede, firmalara global markalaşma süreçlerinde sağladığı finansal desteğin yanında, eğitim ve stratejik danışmanlığın da verildiği Turqualityile Muratbey, yurt dışı markalaşma yatırımlarına ivme kazandıracak.

Muratbey markalaşma adımlarını güçlendiriyor
Muratbey’in Turquality hazırlıkları ile ilgili açıklama yapan Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, küreselleşen piyasada sürdürülebilir gelişmelerin ancak kalıcı markalar aracılığıyla gerçekleşebileceğini ifade etti. Program kapsamına alınmalarının daha büyük hedeflere ulaşmalarına katkı sağlayacağını belirten Erol: ” Muratbey olarak Turquality kapsamına alınmamızı yıllardır sürdürdüğümüz çabaların takdiri olarak göreceğiz” dedi.

Güçlü global Türk markaları geliştirmeyi hedefleyen program kapsamında, dünya markası yaratma yolunda desteklenen gelişim potansiyeli olan her firma için ayrı ayrı markalaşma yol haritaları çıkarılıyor.

Firmaların Turquality kapsamına alınabilmesi için, bağımsız bir danışman kuruluş işbirliğiyle incelemeler yapılıyor. Buna göre, gelişim potansiyeli olan değişik sektörlerdeki firmaların elde etmiş olduğu uluslararası güç ve yıllar bazında göstermiş olduğu performans dikkate alınarak yapılan incelemede 10 ayrı performans başlığı altında değerlendirme yapılıyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri