Muratbey, yeni ürünüyle Guinness’e girecek

18 Nisan 2013 Perşembe

Muratbey’in yeni, az tuzlu ürünü Burgu Peynir, keyifli tüketimi ve sıra dışı tasarımı ile sofralardaki yerini aldı. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Burgu Peynirle ‘Dünyanın En Uzun Peyniri’ni hazırlayıp Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye adayız” dedi

muratbey-yeni-urunuyle-guinnesse-girecek

Muratbey, yeni inovatif ürünü “Burgu Peynir”i düzenlediği bir toplantı ile tanıttı. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol yaptığı konuşmada her yıl bir yenilikle tüketicilerin karşınıza çıkan Muratbey’in, bu kez de “Burgu Peynir”le peynir severlerin keyfine keyif katmayı amaçladığını söyledi.  

Burgu’nun da diğer peynirleri gibi az tuzlu olduğunu vurgulayan Erol, “Kaliteyi ve lezzeti ön plana çıkarmak amacıyla peynirlerimizde az tuz kullanıyoruz. Eğlenceli lezzeti sağlıklı hale getiriyoruz. Burgu, tasarımı ile Türkiye’de ve dünyada bir ilk. Doğallığıyla damak tadına düşkün yetişkinlerin, besleyici değeri ve eğlenceli formu ile de çocukların neşeyle tüketecekleri özel bir ürün olacak” dedi.

Burgu ile peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çevirdiklerini aktaran Erol, şöyle devam etti: “Burgu, keyifli tüketimiyle sağlıklı ve lezzetli beslenmek isteyenler için de ideal. Okulda, işte, akşam arkadaşlarınızla film izlerken atıştırabilir, sağlıklı ve keyifli beslenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Yeni ürünümüz Burgu, keyifli tüketimi ve sıra dışı tasarımı ile sofralarda yerini aldı bile…”

Necmi Erol, sürekli yenilenmeyi ve gelişmeyi markalarının en önemli unsuru olarak kabul ettiklerini belirterek, “Burgu Peynirle ‘Dünyanın En Uzun Peyniri’ni hazırlayıp Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye de adayız. Bunun için başvurumuzu da yaptık. Boğaziçi Köprüsü’nün uzunluğunun 2 katı, Eiffel Kulesi’nin 10 katı, Niagara Şelalesi’nin 18 katı olma özelliğini taşıyacak olan “Dünyanın En Uzun Peyniri”ni üretmeyi iddia ediyoruz” diye konuştu. Toplantıda, Guinness’e aday peynirin bir kısmı da sergilendi.

2013 yılı hedeflerinden de söz eden Erol, şunları kaydetti: “2013 yılında da verimlilik çalışmalarına yoğunlaşacağız. İnovatif ürünlerle pazarı büyütmek, yeni kullanım alanları yaratmak ve dış pazarlardaki faaliyetlerimizi artırmak hedeflerimiz arasında. Modernizasyon teknolojileri ile ilgili yatırımlarımız da devam edecek. Bu yıl da konumumuzu koruyarak iç piyasada yüzde 20, dış piyasada yüzde 20’nin üzerinde büyüme planlıyoruz.” Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri