Muratbey’e ABD’den FDA onayı

24 Haziran 2013 Pazartesi

Muratbey, ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onay alabilen sayılı peynir üreticisinden biri oldu

muratbeye-abdden-fda-onayi

Muratbey, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından da onay aldı. Bioterorizm kanunu uyarınca 16 Ekim 2003 tarihinden bu yana ABD’ye gönderilecek olan her türlü yiyecek, içecek ve ilaç için FDA onayı almak gerekiyor.

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, önceden bildirimi hiç yapılmamış veya eksik yapılmış ürünlerin ABD’ye ithaline izin verilmediğini söyledi.  Amerika pazarına girişte, ürün yollama sürecinizde FDA iznine ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Erol,  “ABD başta olmak üzere 13 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimize verilen FDA onayı ABD’ye olan ihracatımızda önemli bir ivme kazanmamızı sağlayacaktır” dedi.

2013 yılı sonunda 250 olan peynir çeşitlerini 300’e çıkararak ihracat rakamlarını ikiye katlamayı hedeflediklerini ifade eden Necmi Erol, her ülkenin damak zevkine uygun ürün yelpazesine sahip olduklarını ve bunun kendileri için büyük bir avantaj olduğunu vurguladı. Erol, FDA’ya kayıtlı olan firmaların FDA kayıtlarını her iki yılda bir güncellemelerinin zorunlu olduğunu da sözlerine ekledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri