Neomarin Çocuk Kültür Merkezi etkinlikleri sürüyor

16 Ağustos 2013 Cuma

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, Ağustos ayı etkinliklerinde Can Çocuk Yayınları’nın kitaplarını tüm çocuklara ulaştıracak. Anadolu ve Yöresel Kültürler ise hepimizin kalbini ısıtacak

neomarin-cocuk-kultur-merkezi-etkinlikleri-suruyor

Bayram günlerini hediye çarkı etkinlikleri, bilmece bildirmece oyunları ve şeker tadında sürprizlerle kapatan Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, yeni etkinlik dönemine girdi. Yaklaşık iki yıldır kültürü ve sanatı Anadolu Yakası’nın en ucuna kadar taşıyan merkez; okulların, yuvaların ve Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi’ni ziyaret eden miniklerin vazgeçilmezleri haline geldi.

Kültür Merkezi, içinde bulunduğumuz Ağustos ayı süresince de her Cuma ve Cumartesi 14.00-18.00 arasında ücretsiz hizmet verecek.  Etkinlikler, 31 Ağustos’a kadar sürmek üzere,  3-14 yaş grubundaki çocukların katılımına açık olarak bugün (16 Ağustos) başladı.

Kültür Merkezi ziyaretçileri bugün Can Çocuk’un yeni, eğlenceli, eğitici kitaplarıyla tanışmaya başladı. Cuma etkinlikleri, “her güne bir kitap” serisiyle tüm çocukları masallar diyarının eşsiz topraklarına götürmekte iddialı! Katılımcılar; Masal, Minik Şefler, Yaratıcı Drama, Kukla ve Tasarım Atölyeleri’nde o günün kitabını eğitmenleriyle masallar okuyor, oyunlar oynuyor, masal kahramanlarının kuklalarını tasarlıyor.

Cumartesi etkinlikleri ise “Her güne bir yöre” serisi ile Anadolu’yu Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’ne getirmekte çok kararlı! Workshop niteliğindeki birer saatlik etkinliklerle, Anadolu’nun en köklü dansları uzman eğitmenler tarafından miniklere aktarılıyor. Çocuklar, günün yöresinin müziği, halıları ve mutfak kültürüyle çok yakından tanışarak eğlenceli saatler geçiriyor. 

Halıcılık, Minik Şefler ve Ritim Atölyeleri Anadolu’nun bir parçası olduğumuzu hepimize yeniden hissettirirken, 31 Ağustos’a Neomarin Halk Oyunları Topluluğu Gösterisi’ne doğru hızla ilerliyoruz! 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri