Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde yaza doğru

10 Mayıs 2013 Cuma

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, okulların kapanmasına sayılı günler kala yaz sıcaklığında bir temaya kucak açıyor. Çiçekler kadar renkli ve bereketli günler, 3 Mayıs - 1 Haziran günleri arasındaki Cuma ve Cumartesi günleri, tamamen ücretsiz

neomarin-cocuk-kultur-merkezinde-yaza-dogru

Açıldığı günden bu yana sanat merkezli bakış açısından ödün vermeyen, çeşitli türlerdeki sanatsal faaliyeti çocuklarla buluşturan Neomarin Çocuk Kültür Merkezi; Mayıs ayında bahar ayının habercileri olan çiçekleri konu ediniyor. Deneyimli eğitmenlerin dikkate değer sunumlarıyla canlanacak olan çiçekler, sanat tarihinin en önemli sanatçılarının en önemli eserleriyle çocuk kalplerinde büyüyecek.

Çocuklar süreç boyunca Claude Monet, Vincent Van Gogh, Şeker Ahmet Paşa, Gustav Klimt, Balthasar van der Ast, Fikret Mualla, Giuseppe Arcimboldo gibi büyük ressamları çiçek temalı eserleriyle kolaj atölyelerinde tanıyacak. Katılımcılar resim sanatının yanı sıra ülkemizin önde gelen yayınevlerinin çocuk kitaplarını yaratıcı dram sanatıyla deşifre edecek; Uzak Doğu’nun çiçek düzenleme sanatı İkebana uygulamaları yapacak; tasarım ve desen atölyeleriyle antik uygarlıkların gündelik yaşamına dokunacak.

Her günün sonunda Minik Şefler Atölyesi’ne katılarak dünya tatlılarını kendi elleriyle pişirecek minikler; kelebekli bereketle, rüzgar gülleri, bahar dansları, sihirli deniz kabukları, nilüferler, güller ve daha niceleri arasında keyifli mi keyifli eğlenceli mi eğlenceli eğitici mi eğitici bir Mayıs ayı geçirecek.

Çocuk Kültür Merkezi salonunda, 11 Mayıs günü Anneler Günü Özel Atölyesi de gerçekleşecek. Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi’ni ziyaret eden tüm miniklerin ücretsiz olarak katılabileceği bu özel atölyede, transfer işlemi ile dekore edilmiş ahşap mücevher kutusu yapılacak. Çocuklar her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü’nün bir gün öncesinde, hediyelerini kendi elleriyle hazırlayarak tatlı bir pazar sabahı annelerine sunabilecek.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nin her ay farklı bir temayla devam eden tüm etkinlikleri ücretsizdir. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri