Nespresso, 2’nci mağazasını açtı

10 Eylül 2014 Çarşamba

Nespresso, Bağdat Caddesi’nde açtığı yeni butiğiyle Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Suadiye’deki yeni butiğin açılışı, Nespresso MEAC Bölge Direktörü Pierre Debayle ve Nespresso Distribütörü Horizon 2000 Genel Müdür Yardımcısı Selim Cenkel’in katılımıyla gerçekleşti

nespresso-2nci-magazasini-acti

Fulya B. ÖZTÜRK

Premium kapsül kahve sisteminde dünya lideri, profesyonel kahve yapma deneyimini evlere taşıyan Nespresso, Nişantaşı’nın ardından Türkiye’deki ikinci butiğini, Nespresso MEAC Bölge Direktörü Pierre Debayle  ve Nespresso Tek Yetkili Distribütörü Horizon 2000 Genel Müdür Yardımcısı Selim Cenkel’in ev sahipliğinde Suadiye’de açtı.

Nespresso’nun Türkiye’de kahve severler tarafından gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Nespresso MEAC  Bölge Direktörü Pierre Debayle: “Bu yıl, Nespresso’nun Türkiye’de tek yetkili distribütörü olan Horizon 2000 firması ile başarılı iş ortaklığımızın 20. yılını kutluyoruz. İş birliğimizin başından bu yana yaşanan gelişimi ve elde edilen başarılar gözlemliyor olmak bizim için çok değerli. İstanbul’da açılan bu ikinci butiğimiz de iş ortaklığımızın sağlamlığı ve geleceğe yönelik güvenin en önemli kanıtıdır. En yüksek kalite ve keyif standartlarına sahip bir kahve deneyimi sunan Nespresso, Türkiye’nin etkileyici ve çok çeşitli kahve kültürü içerisinde yerini adım adım sağlamlaştırıyor” dedi.

Nespresso’nun İstanbul’da ikinci butiğini Suadiye’de açmaktan dolayı duyduğu heyecanı dile getiren Horizon 2000 Genel Müdür Yardımcısı Selim Cenkel; “Nespresso Boutique Suadiye’nin açılmasıyla beraber yeni bir lokasyonla genişleyen hizmet ağımızı duyurmaktan son derece mutluyuz. Ülkemizde Premium ve gurme kahveye olan ilgi ve merakın artmasıyla Nespresso’nun Türkiye’deki konumu gün geçtikçe kuvvetlenmektedir. Horizon 2000 olarak biz de tüm yatırımlarımızı ve büyüme planlamamızı bu ihtiyaca cevap verecek şekilde hızlıca hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Coğrafi genişleme ile markaya ulaşılabilirliği süratle geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İstanbul’un kalbinin attığı, dünyaca ünlü en lüks markaların mağazalarının yer aldığı Bağdat Caddesi’nde Suadiye’deki yeni Nespresso mağazası, dünyada en yeni olan Nespresso Boutique konseptiyle tasarlandı. Dünyadaki tüm Nespresso Boutique’lerin tasarımını yapan ünlü İtalyan tasarımcı Parisotto & Formenton konseptiyle butikteki her bir alan premium kahve keyfinin başka boyutlarını yansıtıyor. Kahve severler, özel tadım alanında yeni çıkan kahveleri ya da sıcak&soğuk Nespresso kahve tariflerini deneyebiliyor, kahve uzmanlarından kahvenin kökenleri, hazırlanış şekilleri hakkında detaylı bilgi alabiliyor.

Nespresso Boutique’lerin ikonik alanı olan ve Suadiye Boutique’de de büyüklüğüyle dikkat çeken özel kahve duvarı, rengarenk kahve kutuları ile görsel bir bütünlüğün yanı sıra Nespresso’nun kahve severlere sunduğu çeşitlilik ile farklı damak ve karakterlere hitap etme prensibini de yansıtıyor. Sade ve zarif bir tasarıma sahip olan makine ve aksesuar duvarları ise benzersiz kahve keyfinin Nespresso dünyasındaki en temel öğeleri olan kahve makineleri ve aksesuarlar hakkında bilgi edinmek için adeta bir sergi işlevi görüyor. Suadiye’de hizmete giren Nespresso Boutique’e uğrayan Nespresso Club üyeleri ve kahve severler butiği ziyaret ederek geniş kahve çeşitliliğini deneyip aynı zamanda yeni ürünleri de tanıma fırsatı buluyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri