Nespresso’dan yatırımlara devam

18 Şubat 2015 Çarşamba

Profesyonel kahve yapma deneyimini evlere taşıyan Nespresso, Nişantaşı’nın ardından Türkiye’deki ikinci butiğini Suadiye’de açtı. Mağaza açılışında sorularımızı yanıtlayan Nespresso MEAC Bölge Direktörü Pierre Debayle, markanın Türkiye distribütörü Horizon 2000 ile yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Coğrafi genişleme ile markaya ulaşılabilirliğin sürekli artacağına işaret eden Debayle, Nespresso’yu anlattı

nespressodan-yatirimlara-devam

Fulya B. ÖZTÜRK

Nespresso, tüketicileri yetenekli bir baristaya dönüştürüyor. Nespresso deneyimi ne zamandan bu yana yaşanıyor, markayı tanıyabilir miyiz?
Gurme porsiyon kahve ve kahve makinelerinin yaratıcısı olarak 1986 yılından bu yana hizmet veren Nespresso’nun temel faaliyet amacı, kahve severlerin evlerinde gurme kahve çekirdekleri kullanılarak hazırlanan kapsül kahveler ve uyumlu Nespresso makineleri sayesinde en kısa sürede ve en kolay şekilde espresso bazlı diledikleri tüm kahve tariflerini hazırlamalarıdır. Merkezi İsviçre, Lozan’da bulunan Nespresso, bugün dünyada 60’a yakın ülkede faaliyet gösteriyor ve 320 adet Nespresso Boutique ile müşterilerine premium kahve deneyimi yaşatıyor. Ayrıca, Nespresso Club Çağrı Merkezi ve buynespresso.com online alışveriş sistemi ile kesintisiz kahve keyfinin sürdürülmesi hedefleniyor. Nespresso kapsül kahveleri tüm dünyada üretilen gurme kahve çekirdeklerinin Nespresso standartlarına göre en iyi yüzde 1’lik dilimi seçilerek hazırlanmış ve kahvenin oksijenle birleşip kısa sürede tazeliğini yitirmemesi ve içerisinde bulunan 900’a yakın doğal aromanın kaybolmaması için kapsül sistemi ile korunuyor. Kapsül kahve sistemi ayrıca sabit porsiyon ile her fincanda aynı lezzet garantisi ve 19 bar basınçla çalışan Nespresso makineleri ile pratik ve kremamsı köpüğe sahip espresso bazlı kahvelerin hazırlanmasını sağlıyor.

Türkiye’deki faaliyetlere ne zaman başladı, Nespresso’nun Türkiye’den beklentileri nelerdir?
Nespresso Türkiye’deki faaliyetlerine Horizon 2000 Gıda’nın tek yetkili distribütörlüğü ile 1994 yılında başladı. Bu sene Türkiye’de 20. yılımızı kutluyoruz. Nespresso Club çağrı merkezi ile başlayan hizmetleri, Nespresso Boutique’lerin açılması, zincir mağazalarda Nespresso makinelerin satılması, online sipariş sisteminin başlaması gibi fonksiyonlarla zenginleştirdik. Nişantaşı ve Suadiye’de bulunan Nespresso Boutique’ler kahve, makine ve aksesuarların kolaylıkla satın alınabileceği noktalar olmanın ötesinde kahve severlerin farklı lezzet ve aromatik profilleri deneyebileceği, kahve uzmanlarına merak ettikleri tüm soruları yönlendirebilecekleri önemli noktalar konumunda. Tüm dünyadaki Nespresso butiklerinde olduğu gibi Türkiye’deki butiklerde de ünlü İtalyan tasarımcı Parisotto & Formenton tarafından tasarlandı. Özel tadım alanı, aksesuar & kahve makinesi alanı ve görkemli kahve kapsül kutularının olduğu duvarıyla dikkat çekiyor. Kahve severler, özel tadım alanında yeni çıkan kahveleri ya da sıcak- soğuk Nespresso kahve tariflerini deneyebilir, kahve uzmanlarından kahvenin kökenleri, hazırlanış şekilleri hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Nespresso Boutique’lerin ikonik alanı olan ve Suadiye Boutique’de de büyüklüğüyle dikkat çeken özel kahve duvarı, rengarenk kahve kutuları ile görsel bir bütünlüğün yanı sıra Nespresso’nun kahve severlere sunduğu çeşitlilik ile farklı damak ve karakterlere hitap etme prensibini de yansıtıyor. Sade ve zarif bir tasarıma sahip olan Makine ve Aksesuar duvarları ise benzersiz kahve keyfinin Nespresso dünyasındaki en temel öğeleri olan kahve makineleri ve aksesuarlar hakkında bilgi edinmek için adeta bir sergi işlevi görüyor. Nespresso Club üyeleri ve tüm kahve severler, butikleri ziyaret ederek geniş kahve yelpazesini deneyip, aynı zamanda yeni ürünleri de tanıma fırsatı buluyor.

Zengin kahve çeşitleri

İstanbul’da ikinci mağazanızı Suadiye’de açtınız. Mağazalaşma süreciniz nasıl ilerleyecek?
Suadiye’de açılan ikinci Nespresso Boutique, markaya ulaşım ve hizmet ağının gelişmesi anlamında kritik bir önem taşıyor. Türkiye’de premium ve gurme kahveye olan ilgi ve merakın artmasıyla Nespresso’nun Türkiye’deki konumunun gün geçtikçe kuvvetlenmesiyle Horizon 2000 firması da tüm yatırımlarınızı ve büyüme planlamasını bu ihtiyaca cevap verecek şekilde hızlıca hayata geçirmeyi hedefliyor. Coğrafi genişleme ile markaya ulaşılabilirlik sürekli arttırılmaya devam edecek.

Aynı zamanda online mağazanızla da hizmet veriyorsunuz. Online satış kanalınızın işleyiş sistemini öğrenebilir miyiz?
Nespresso Boutique’lerin yanı sıra kahve keyfine ulaşımı kolaylaştırmak üzere online alışveriş de büyük önem taşıyor. Klasik seri olarak adlandırılan ev tipi kahve makineleri, kapsül kahveleri ve aksesuarları www.buynespresso.com üzerinden kolaylıkla satın almak mümkün.  Ürünlerle ilgili detaylı bilgilendirme, tercihe göre ödeme ve teslimat şekilleriyle kısa sürede istenilen ürünlere pratik bir şekilde ulaşılabiliyor. Profesyonel seri olarak adlandırılan, yüksek hacimli kahve ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlanmış kahve makineleri ve kahvelerle ilgili www.nespresso.com/pro adresinden bilgi edinilebilir. Ek olarak 444  1 576 Nespresso Club çağrı merkezi aranarak Nespresso kurumsal uzmanları tarafından ücretsiz tadım ziyaretleri ve bilgilendirme hizmeti almak da son derece konforlu.

Türk kahve severleri nasıl yorumluyorsunuz, diğer ülkelere göre tercihler ne yönde değişim gösteriyor?
Müşteri kitlesini herhangi bir kritere göre kategorize etmeyen Nespresso bir kahveden daha fazlasını bekleyen, kahve içim anını günün en özel zamanlarından biri olarak sayan ve kaliteli bir kahve içim ihtiyacı duyan tüm kahve severleri Nespresso’nun hedef kitlesi olarak görüyor ve farklı çözümler sunuyor. Çeşitli kahve içim alışkanlıkları, ihtiyaçları ve tüketim hacmine göre kişiye / kurumlara özel çözümler üretme misyonuyla hareket eden Nespresso’nun, klasik seri olarak adlandırılan ve ev tipi kullanıma uygun 22 farklı çeşit kapsül kahvesi ve 10 değişik model kahve makinesi bulunuyor. İş yerleri ve otel, kafe, restoran gibi işletmelere yönelik tasarlanmış profesyonel seride ise 9 farklı çeşit kapsül kahve ve ihtiyaca göre 3 değişik model Nespresso kahve makinesi yer alıyor. Bu sayede kahve severler damak tatlarına ve tercihlerine göre kendilerine en uygun buldukları ürünleri tercih ederek kahve keyfini kişiselleştirilmiş bir şekilde yaşayabiliyorlar. Ayrıca Nespresso Suadiye Boutique açılışına özel olarak Nespresso Türkiye, hem premium kahve keyfinin Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na genişleme yolculuğunu hikayeleştirmek hem de Türkiye’de her geçen gün artmakta olan kahve tutkusuna minnettarlığını ifade etmek için üzerinde İstanbul’un simgelerinin yer aldığı özel tasarım üçlü kahve kutuları üretti. İllüstrasyon alanında uzmanlaşan ve 2006 yılında Lurzer’s Archive tarafından dünyanın en iyi 200 illüstratöründen biri seçilen Uri İstiroti tarafından tasarlanan ve içerisinde en çok tercih edilen 3 kahve çeşidi bulunan özel kutular, yılsonuna kadar Suadiye ve Nişantaşı Boutique’lerde satışta olacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri