Nevzat Aydın’a New York’tan ödül

05 Haziran 2017 Pazartesi

The American Turkish Society’nin (ATS) her yıl alanındaki çalışmalarıyla çok sayıda kişinin hayatına katkı yapmış öncü kişilere verdiği Philanthropy Award - Hayırseverlik Ödülü’ne bu yıl Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın layık görüldü

nevzat-aydina-new-yorktan-odul

Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, The American Turkish Society (ATS) tarafından 31 Mayıs’ta New York’ta düzenlenen galada Philanthropy Award ile onurlandırıldı. Aydın, yaptıkları işlerle ABD ve Türkiye'de insanların yaşamına önemli katkılarda bulunmuş isimlere verilen bu ödüle, Türkiye’de teknoloji ve inovasyon alanlarındaki gelişime ivme kazandırması nedeniyle layık görüldü. 

 

Türk ve Amerikan diplomatlar, kamu ve özel sektörden üst düzey temsilciler, sanatçılar, bilim insanları ve kanaat önderlerinin davetliler arasında yer aldığı etkinlikte, ödülleri gecenin sunuculuğunu da üstlenen Türk-Amerikan hekim ve Dr. Oz Show’un yaratıcısı Mehmet Öz takdim etti.

 

“İnsanların yaşayış şekillerini değiştirmeyi başardık”

 

Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın: “Benim için başarının kıstası her zaman, insanların hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşayış şekillerini olumlu yönde değiştirecek adımlar atabilmek oldu. Yemeksepeti ile bunu başarabildik. Türkiye’de sadece internet kullanım alışkanlıklarını değiştirmedik, pek çok kişiye teknoloji tabanlı işler yaparak dünya çapında başarı yakalayabileceklerine dair ilham verdik. Başarımızı çalışanlarımızla paylaşmamız tüm dünyada işverenlerin yeni standartlar üzerine kafa yormasına vesile oldu. Çok gurur duyduğumuz tüm bu gelişmelerin neticesinde, böylesi prestijli bir ödüle layık görülmek de büyük mutluluk.” dedi.

 

2006 yılında Atlantic Records Kurucusu iş adamı Ahmet Ertegün’ün liderliğinde düzenlenmeye başlanan gala, Türkiye ve Amerika arasındaki ekonomik ve kültürel bağları güçlendirme misyonuyla çalışan ATS’in en önemli bağış etkinliği olma özelliğini taşıyor.

 

Önceki yıllarda ATS galasında onurlandırılan isimler arasında, Fiba Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Coca-Cola Company eski CEO’su Muhtar Kent, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan gibi isimler yer almıştı. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri