Norveçli somon devi Türkiye’ye geliyor

01 Aralık 2014 Pazartesi

Norveç deniz ürünleri konseyi Norge markasıyla Türkiye’yi Norveç somonuyla tanıştırıyor

norvecli-somon-devi-turkiyeye-geliyor

Norveç deniz ürünlerine ilgi Türkiye’de her geçen gün artıyor. Türkiye ile Norveç arasındaki Norveç deniz ürünleri ticaret hacmi 2013 yılında 69 milyon avronun üzerine çıktı.

Son 4 yılda iki ülke arasındaki ticaret hacmi değer olarak yüzde 80 büyüdü. Türkiye’de ortalama yıllık kişi başı balık tüketim miktarı sadece 8 kg civarında. Türkiye’yi stratejik pazar olarak gören Norveç Deniz Ürünleri Konseyi, Norge markasıyla Türkiye’yi sağlıklı, lezzetli, besleyici ve gerçek Norveç somonuyla buluşturuyor.

Norge markasının Tükiye yolculuğunun anlatılacağı ve Norveç balıkçılık sektörü ve Türkiye’deki Norveç deniz ürünlerinin geleceği hakkında bilgi verilecek basın toplantısında, Norveçli ünlü şef Daniel R. Madsen lezzetli somonlu tarifler de hazırlayacak.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri