NT, okul çantası için dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı

08 Eylül 2015 Salı

Okulların açılması anne babalar için olduğu kadar, okula başlayacak öğrenciler için de büyük bir heyecan kaynağı. Okulların açılacak olmasının öğrencileri heyecanlandırmasının nedenlerinden biri de, yeni öğretim yılı için yapılacak okul alışverişi. NT, bu hassas konuyu değerlendirdi

nt-okul-cantasi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenleri-acikladi

Okul alışverişi söz konusu olduğunda okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri ve okul çantaları, okul alışverişinin başlıca öğeleri arasında yer alıyor. En çok kullanılan okul malzemesi olan çantaların seçimiyse özellikle gelişim çağındaki çocuklar için önem taşıyor.


Okul çantası seçiminin önemi
Eğitim perakendecisi NT’nin Kırtasiye Kategori Müdürü Süleyman Akçakoca okul çantalarıyla ilgili şu uyarıda bulunuyor: “El çantası, sırt çantası, tekerlekli çantalar ve postacı çantaları gibi pek çok çeşide sahip okul çantaları arasından yanlış seçim yapmak duruş bozuklukları, bel, sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir. İlk ve orta öğretim öğrencileri, henüz gelişme çağında olduğu için, bu rahatsızlıkları önlemek adına doğru okul çantası seçimi büyük önem taşımakta.”

 

Peki, okul çantası seçerken ve kullanırken nelere dikkat edilmeli?

 

Ağırlık
Çanta seçiminin en önemli adımlarından biri, çantanın ağırlığıdır. Vücut ağırlığının yüzde 10’undan fazla ağırlık taşımak sırt ve bel kas ve eklemlerinden sorunlara neden olabileceğinden, çanta satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk özellik hafiflik olmalı.

 

Askı
Okul çantaları, içerisindeki ağırlığı vücuda askılar yardımıyla iletir. Bu nedenle okul çantası askılarının mümkün olduğunca geniş, yumuşak, destekli ve boyunun çocuğunuzun boyuyla orantılı ya da ayarlanabilir olması gerekir.

 

Sırt ve bel desteği
Okul çantalarının vücutla temas ettiği sırt bölümünün yumuşak olması da, rahatlık açısından oldukça önemlidir. Sünger ya da yastık desteği, konfor sağlamasının yanı sıra, çantanın içerisindeki sert cisimlerin vereceği rahatsızlıkları da engeller.

 

Bölmeler
Çantalara fonksiyonellik katan özelliklerin başında bölmeler gelir. Çanta seçiminde, çocuklarınızın eşyalarını düzenli bir şekilde yerleştirip ayırabileceği, pratik kullanım sağlayan bölmeler olmasına önem verin.

 

Taban
Okul çantası seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, taban malzemesidir. Gün içerisinde yere ya da sıralara bırakılan çantaların tabanının sağlam ve yıpranmaya karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor.

 

Kaliteli ve Hesaplı Okul Çantaları NT’de
Okul çantası seçiminde kaliteli malzemelerden üretilmiş güvenilir ürünlerin tercih edilmesini tavsiye eden NT Kırtasiye Kategori Müdürü Süleyman Akçakoca; kaliteli, zengin çeşitli ve hesaplı alışverişin buluşma noktası NT’lerde herkesin beğenisine uygun, zengin çanta çeşitlerinin öğrencileri beklediğini belirtiyor. NT’nin çanta kampanyası 31 Ekim’e kadar NT Net Kart sahipleri için geçerli olacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri