NT’de geleceğin yöneticileri “koçluk”la yetişiyor

27 Haziran 2014 Cuma

Uluslararası kitap, kırtasiye ve teknoloji markası NT, kurum içi koçluk çalışmasıyla yönetici adaylarını destekliyor

ntde-gelecegin-yoneticileri-koclukla-yetisiyor

NT, 9 ay önce başladığı koçluk sistemi ile kurum çalışanlarının yöneticilik vasıflarını artırıyor. Kurum içi koçluk çalışmasıyla öncelikle kişinin kendisine neler yapabileceğini fark etmesine yardım ediliyor. Hayatta hedef sahibi olmanın önemi anlatılıyor ve iş performansını arttıracak hedefler veriliyor. Sürecin bundan sonraki kısmında kişi potansiyelinin farkına varıyor ve bu da iş performansına olumlu yansıyor.

Koçluk çalışmalarıyla ilgili bilgi veren NT İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Kik şunları söylüyor: “Koçluk çalışmaları kapsamında belirlenen yönetici adayı çalışanlarımız gelişim merkezine potansiyellerini ortaya koyabilmeleri için yönlendiriliyor. Burada kendilerine atanan kurum koçuyla birlikte yaklaşık iki ayı bulan ‘kendini keşfetme’ dediğimiz görüşmelerini tamamlıyor. 2 ay sonunda kurum koçunun elinde bir rapor oluşuyor. Değerlendirme merkezinden gelen sonuçlarla birlikte çalışanın üçer aylık dönemler olmak üzere gelişim, aksiyon planı çalışanla birlikte oluşturuluyor.”

Kik, koçluk çalışmalarının sağladığı katma değeri şöyle aktarıyor: “Koçluk alan çalışanlarımızın işlerine, kendilerine ve hayata bakışlarında olumlu yönde bir değişim olduğunu gözlemliyoruz. İş süreçleri çerçevesinde değerlendirdiğimizde çalışanlarımızın kuruma bağlılıklarının artması, kişilerin yönetim ve takım olma becerilerinin artması, potansiyellerini ortaya koyabilme cesareti, hızlı aksiyon alma ve proaktif beceriler geliştirdikleri gözlemlenmiştir.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri