Nurol Sanat Galerisi kaldığı yerden devam ediyor

07 Ocak 2016 Perşembe

2009’dan bu yana birçok sergiye ev sahipliği yapan, Oasis Alışveriş Merkezi’nde faaliyetlerini yürüten Bodrum Nurol Sanat Galerisi, 22 Eylül’de yaşanan sel felaketi nedeniyle sergi programlarına bir süre ara verdikten sonra yeni yılla birlikte kaldığı yerden devam ediyor

nurol-sanat-galerisi-kaldigi-yerden-devam-ediyor

Yarın (8 Ocak) Cuma gününe kapılarını açmaya hazırlayan Nurol Sanat Galerisi’nin ilk konuğu Ankara’daki atölyelerinde çalışmalarını sürdüren Ressam Nihat Kahraman ve Heykeltraş Metin Yurdanur. Sanatçıların ‘‘Diyalog’’ adlı resim ve heykel sergisinde son dönem çalışmaları yer alacak.


Nihat Kahraman & Metin Yurdanur ‘’Diyalog’’ Resim ve Heykel Sergisi, yarın saat 18.30’da yapılacak kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde açılacak ve 30 Ocak gününe kadar, Pazartesi hariç her gün 12.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek.


Nihat Kahraman;
1951 Denizli doğumlu Nihat Kahraman, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nden mezun olarak çalışmalarına Fransa’da devam etti. Paris’te École Nationale Supérieure des Beaux-Arts (ENSBA)’da artistik düzeyde sanat eğitimi, duvar resmi, fresk ve mozaik ihtisası yaptı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Bolu Devlet Resim ve Heykel Müzeleri’nde, ayrıca yurtiçi ve yurtdışı resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, 60 kişisel resim sergisi açtı. Nihat Kahraman sanatını; ‘’resimler, varla yok arası bir mekan algılaması içindeki varlıkların yeni ve çok boyutlu bir yaşam-ilişki arayışlarının eşzamansal ve görsel saptanmalarıdır.’’ şeklinde tanımlıyor. Sanatçı halen Ankara’daki atölyesinde resim çalışmalarını sürdürüyor.


Metin Yurdanur;
1951 yılında Sivrihisar’da doğan Metin Yurdanur, çocukluk ve gençlik yıllarını da burada geçirdi. Babasının demir atölyesinde bulunan 19. ve 20. yüzyıllara ait antika niteliğindeki materyaller ile oyunlar oynayarak, üç boyutlu formlara ilgi duymaya başladı. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’ne girerek buradan mezun oldu. 1981 yılında serbest çalışmaya başlayan sanatçının dünya çapında 100’den fazla heykeli bulunmaktadır. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi yerleşkesinde 50’den fazla heykelden oluşan “Ben Anadoluyum, Ben Cumhuriyetim, Ben Halkım” adlı süreli sergisini açtı. Her yıl farklı bir üniversitede tekrarlanan sergi; öğrenciler, akademisyenler ve bölge halkı ile paylaşılarak, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. Sanatçı halen Ankara’da bulunan heykel atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri