Oasis’ten barınaktaki köpekler için proje

30 Ocak 2014 Perşembe

Barınakta yaşayan sokak köpekleri için bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Yönetimi’nden, Botim AŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mazhar Vardar, söz konusu projeyi anlattı

oasisten-barinaktaki-kopekler-icin-proje

Barınakta yaşayan sokak köpekleri için bir sosyal sorumluluk projesi başlatıyorsunuz. Projeyi anlatır mısınız?

Bodrum gibi, hayvan severlerin yoğun olduğu bir yörede, sokaklarda ve barınaklarda yaşayan dostlarımıza dikkat çekmek için bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi’nde faaliyet gösteren sanatçı Hakan Derya Ömürlüoğlu’nun, barınaklarda yaşayan köpeklerin fotoğraflarından pastel tablolara dönüştürdüğü eserleri, bu projenin ilham kaynağı oldu. “Barınaklar Çözüm Değil”,  “Ev Sizsiniz” gibi birbirini tamamlayan ve amacını kendi içinde açıklayan sloganlarla bir sosyal sorumluluk projesi hazırladık. Bu projeye bir yıla yakın bir süredir, Ömürlüoğlu ile birlikte emek veriyoruz. Amacımız, hem barınaklara, hem de sakinleri olan sokaklarda doğmuş ya da sokağa terk edilmiş sevimli ve sadık dostlarımıza dikkat çekmek ve fayda sağlamak. Köpek sahibi olmak isteyen hayvan severlerin dikkatlerini barınaklara ve barınak sakinlerine çekebilir, onları sahiplenmeleri için özendirebilirsek, sokaklarda yaşayan ve muhtaç olan yenileri için de barınaklarda yer yaratmış olacağız.

Barınaklar çözüm değil mi gerçekten?
Barınaklar, kapasite ve olanakları doğrultusunda, sevgili dostlarımız, sokak kedi ve köpekleri için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Onlara bakılıyor, yetkili veteriner hekimler tarafından sağlıkları ile ilgileniliyor, barınma olanakları sağlanıyor, besleniyor ve kısırlaştırılıyorlar. Bu noktada bize göre asıl sorun; toplum olarak, barınakların ve barınaklar dostlarının yeterince farkında olmayışımız. İşte biz, bu farkındalığı, “Barınaklar Çözüm Değil! Ev Sizsiniz...” diyerek artırmayı, aramızdaki hayvan dostları ile barınak dostlarının bir araya gelmelerini ve daha fazla sahiplenmenin gerçekleşmesini sağlamayı hedefliyoruz. Kalıcı çözüme böyle yaklaşabileceğimize inanıyoruz. Bunun yanı sıra, barınakların ihtiyaçlarına destek sağlamakta bir diğer önemli hedefimiz.

Bu projenin ilham kaynağı olan Hakan Derya Ömürlüoğlu’nun da bir sergisi olacak yakın tarihte değil mi?
Evet, 7 Şubat’ta açılışını, mekan sponsoru olan, Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde yapacağımız, Hakan Derya Ömürlüoğlu’nun “Karabaş, Çomar ve Diğerleri” isimli pastel resim sergisi 28 Şubat’a kadar sergilenecek. Galeri fuayesinde öğrenciler ile yaptığımız kompozisyon çalışmaları da yer alacak. Tüm hayvan dostlarını açılışımıza davet ediyor, bu projeye de desteklerini bekliyoruz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri