Okul alışverişinde trend ürünler NT’de

03 Eylül 2014 Çarşamba

Türkiye’nin okul alışverişinde en hesaplı ve bol çeşitli tek adresi NT, Eylül ayında en yoğun dönemini geçiren kırtasiye sektöründe bu yılın trend ürünlerini açıkladı

okul-alisverisinde-trend-urunler-ntde

Okul alışverişinde Türkiye’nin en hesaplı ve bol çeşitli tek adresi NT, yerli ve yabancı 847 seçkin markanın 40 binden fazla ürününü öğrencilerin ve ailelerin beğenisine sunuyor. Kırtasiye alışverişinin en yoğun olduğu Eylül ayında NT’lerde en çok ilgi gören ürünler, öğrencilerin olduğu kadar büyüklerin de dikkatini çekiyor. 67 ilde 148 mağazasıyla kırtasiye sektörünün en yaygın perakendecisi olan NT bu özelliğiyle kırtasiye sektörünün nabzının ölçüldüğü en doğru adres olarak görülüyor.

Geçtiğimiz yıl 20 milyondan fazla kişinin mağazalarını ziyaret ettiği sektörün öncü markası NT Kırtasiye Kategori Müdürü Süleyman Akçakoca bu sezonun en çok ilgi görecek ürünleri şöyle sıraladı “Her yıl olduğu gibi bu yıl da okul alışverişinde ihtiyaç listelerinin en başında yer alan vazgeçilmez ürünler; okul ve beslenme çantası, su matarası, defter, defter kapları, kalem, kalemtraş, etiket, kalem çantaları, silgi, yapıştırıcı, kuru boya, sulu boya, pastel boya, oyun hamuru gibi ürünler olacak. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri için alışveriş listesinde oyun hamuru, lisanslı kalemler, silgiler, etiketler, kalemtraşlar, kalem çantaları, ödev defterleri öne çıkarken ortaokul ve lise öğrencilerinde defter ve versatil kalemler.”

Popüler çizgi film karakterleri kırtasiyede tercihleri etkiliyor
Kırtasiyede çizgi film karakterleri çocukların kararlarını etkileyen önemli bir etken. Erkeklerde Spiderman, Hotwheels, Cars, Transformers; kızlarda ise Winxx, Hellokitty, Mickey Mouse, Angry Birds, Şirinler çizgi karakterleri bu yıl çocukların kırtasiye ürünlerinde en çok görmek istedikleri karakterler.

Çocukların beğenilerini en iyi yansıttığını düşündükleri ürünlerin başında gelen okul çantalarında da çizgi film karakterleri belirleyici olurken aileler çantaların hafif, dayanıklı ve ergonomik olmasına dikkat ediyor.

Defterlerde öğrencinin sınıfına göre tercihler değişiyor. Özellikle lise ve üniversite düzeyindeki öğrenciler için eskisi gibi her ders için ayrı bir defter yerine şimdilerde bütün dersleri tek defterde toplamaya imkân tanıyan 5-7 ortalı defterleri kullanılıyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri ise, karakter resimli defterleri tercih ediyor.

Kırtasiyede her zaman olduğu gibi bu yıl da renkli ürünler popüler olmaya devam edecek. NT’ler büyüklerin dahi karar vermekte zorlandığı rengârenk, sağlıklı ve kaliteli ürünler ile dopdolu. Defterleri yıpratmayan özel silgiler, küt uçlu ve plastik kaplı makaslar, eski tip plastik mataraların yerine kapağı açıldığında pipet çıkan ve termos özellikli içi çelik mataralar da bu yıl en çok tercih edilecek ürüneler arasında yerini alıyor.

Teknoloji kırtasiyeye olan ilgiyi azaltmıyor
Son yıllarda eğitimde artan teknoloji kullanımı kırtasiye kullanımını azaltacak mı sorusuna da değinen Akçakoca, “Yazarak öğrenme halen en etkili öğrenme yöntemlerinden biridir. Teknolojinin gelişimiyle pek çok konuda alışkanlıklarımız değişmeye başlasa da insanlar not almaktan, not aldığına tekrar tekrar dönüp bakmaktan vazgeçmeyecektir. Çocuklar tabletlerde oyunlarını yine oynayacaklar ama oyun hamurlarıyla hayallerini gerçekleştirmek, onlara dokunmak isteyecektir. Kızım Nil gibi çocuklar anne ve babalarıyla boyama yapmak isteyeceklerdir. Yetmeyecek duvarları-perdeleri boyayacaklardır. Resim defterlerine hayallerini sığdıracaklardır. Kalemleriyle dertlerini yazacak pek çok başarıya imza atacaklar, silgileriyle hatalarını sileceklerdir. Bunları yaparken bir şekilde okul ya da ofis kırtasiye ürünleri hayatlarımızın önemli bir parçası olarak kalacaklardır. Gelişen teknoloji elbette hayatlarımızda önemli bir yer edinecek ama bu durumun kırtasiyeyi hayatımızdan tamamen çıkartacağını ya da kısa sürede kırtasiyeye olan ilgiyi azaltacağını söylememiz mümkün görünmüyor. Tıpkı e-kitapta olduğu gibi” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri