Olmuksan Türkiye’de büyüyecek

15 Ocak 2014 Çarşamba

Sabancı Holding'in geçen yıl International Paper'a sattığı oluklu mukavva şirketi Olmuksan, beklenilenin aksine Türkiye'den çıkış planı olmadığını açıkladı

olmuksan-turkiyede-buyuyecek

Olmuksan Genel Müdürü Ergun Hepvar “Biz Türk şirketiyiz, burada kalıp burada büyüyeceğiz” mesajı verdi. Türkiye'nin dünyada artan bir popülâsyonu olduğuna dikkat çeken Hepvar, International Paper'ın hedef pazarları içinde Türkiye'nin en doğru lokasyon olarak görüldüğünü vurguladı.

Hepvar şöyle konuştu, “Bu nedenle büyüme stratejimizi Türkiye üzerinden geliştiriyoruz. Türkiye'ye kalıcı bir kapital getirdik” dedi. Şirketin yüzde 14'ünün halka açık olduğunu hatırlatan Hepvar, 2014 yatırım planlarını da paylaştı. Hepvar, “2014'te özellikle enerji kullanımını azaltacak yatırımlar yapacağız. Edirne'de kâğıt fabrikası için enerji üretecek bir tesis kuracağız. 10 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz” diye konuştu. Hepvar, 430 milyon TL olan ciroyu da beş yılda 700 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Yılda 85 bin ton atık kâğıt topluyor
Olmuksan'ın bir geri kazanım şirketi olduğunu söyleyen Hepvar, “Kullandığımız kâğıdın yüzde 55'ini geri dönüşümden elde ediyoruz. Yıllık ortalama 85 bin ton atık kâğıt topluyoruz. Bu yolla ülke ekonomisine 55 milyon TL kazandırıyoruz” dedi.

Kaynak: Sabah / Betül AlakentGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri