Online alışveriş iş saatlerinde de durmuyor

14 Temmuz 2015 Salı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, ramazan ayındaki online alışveriş alışkanlıklarını analiz etti. Yapılan analize göre en çok alışveriş yapılan zaman dilimi olarak mesai saatleri öne çıktı

online-alisveris-is-saatlerinde-de-durmuyor

Yaptığı analizlerle e-ticaret sektöründe tüketim alışkanlıklarına ışık tutan hepsiburada.com, online alışverişin arttığı dönemlerden biri olan ramazan ayında öne çıkan ürünleri açıkladı.

Ramazan ayında online satışların en yoğun olduğu zaman dilimi olarak mesai saatleri öne çıktı. 10.00-18.00 saatleri arasında online alışveriş yoğunluğu artarken, en çok alışveriş yapılan iller ise sırasıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu.

Sahur saatlerinde de alışveriş hareketli
Ramazan ayında online alışverişler sahur saatlerinde de hareketlendi. Ramazan ayında gece 01.00-03.00 saatleri arasında yapılan satışlarda artışlar yaşandı. Sahur saatlerinde yüzde 70 oranında erkek, yüzde 30 oranında kadın müşteriler alışveriş yapıyor.

Kitaplar üst sıralarda
Hepsiburada.com’da ramazan ayında adet bazında en çok satılan ürünlerde ilk sırada deterjan ve temizlik malzemeleri bulunurken, kitaplar ikinci sırada yer alıyor. Bu ürünleri, araç bakım-temizlik malzemeleri, sofra-mutfak gereçleri ve bebek bezi takip ediyor. Ayrıca cep telefonları, deodorantlar, tablet bilgisayarlar ve parfümler en çok satan ürünler arasında bulunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri