Dünya modasının profesyonelleri İstanbul’daydı

22 Ekim 2015 Perşembe

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) ev sahipliğinde, moda dünyasının lider isimlerini bir araya getiren 8’inci İstanbul Moda Konferansı & 31’inci IAF Dünya Moda Kongresi, birçok ülkeden çok sayıda temsilcinin katılımı ile 14-15 Ekim günlerinde gerçekleşti

dunya-modasinin-profesyonelleri-istanbuldaydi

Her yıl dünyaca ünlü markaların üst düzey temsilcilerini  ağırlayan İstanbul Moda Konferansı bu yıl 8’inci kez düzenlendi. Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen konferansta sektör temsilcileri; oturumlar, B2B iş görüşmeleri ve Lüleburgaz / Babaeski'de yer alan fabrika ziyaretleri ile yeni işbirlikleri için önemli görüşmelerde bulundu.

TGSD Başkanı Şeref Fayat, “Yerli ve yabancı çok sayıda misafir, akademisyen, sektör temsilcileri, Ekonomi Bakan Yardımcısı ve Birlik Başkanları'mız bu önemli konferansta bizi yalnız bırakmadılar.” dedi.

Şeref Fayat: “Ana konuşmacılarımız Hugo Boss ve Topman yetkililerinin sunumları çok ilgi çekti, bir sivil toplum örgütü olarak TGSD’nin düzenlediği Serbest Ticaret Anlaşmalarının Tekstil ve Hazır giyim Üzerine Etkisi adlı panel ulusal bir kanalda canlı yayınlandı.” dedi. 

Ds-Concept: Intelligent Trade Finance’in isim sponsoru olduğu konferansta erkek modasını anlatan Hugo Boss Markadan Sorumlu Genel Müdürü Christoph Auhagen ve The Woolmark Company katkılarıyla konferansa katılan Topman Kreatif direktörü Gordon Richardson’ın konuşmaları yoğun ilgi gördü.

Ayrıca sektörün önemli isimlerinden; Ds-Concept: Intelligent Trade Finance yöneticisi Ansgar Huetten, Cotton Council International ve Cotton Incorporated Türkiye Program Direktörü Marsha Powell, IACDE Başkanı Roland Schuler, McKinsey Leader of the European Apparel, Fashion and Luxury GrupAchim Berg, Ahlers Group yöneticisi Jan Hilger ve Coface Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Belkis Alpergun gibi deneyimli isimlerin tecrübelerini paylaştıları oturumlarda sektörün geleceğine dair öngörülerde bulunuldu.


IAF yetkilileri ile fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi
Konferansın ardından tekstil üreticilerinin fabrikalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Fabrika gezilerine katılan IAF Başkanı Rahul Mehta, “Türkiye'nin kaliteli tekstil ürünleri üretimde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu ve endüstrimizi daha yukarılara taşımak için yapabileceğimiz işbirlikleri için buradayız.” dedi.


Yurt dışından önemli sayıda katılımcı vardı
Konferansın son gününde Almanya, İspanya, Danimarka, İsviçre, İngiltere, Fransa, Kanada, Japonya, Norveç, İtalya, Hindistan, Pakistan, Hollanda ve Amerika olmak üzere yurtdışından gelen temsilcilerle Türkiye arasındaki olası işbirliği olanakları için özel görüşmeler, Türkiye’de ofisi bulunan yaklaşık 35 alım grubu temsilcisinin yer aldığı yaklaşık bin kişi ile gerçekleşti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri