Genç tasarımcı bütün ödülleri topladı

05 Haziran 2017 Pazartesi

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 10’uncu dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2017'de görücüye çıktı

genc-tasarimci-butun-odulleri-topladi

Moda dünyasının her yıl merakla beklediği İTÜ Fashion Show 2017, Banu Noyan koreografisiyle Ritz Carlton Otel'de gerçekleşti. İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla yapılan İTÜ Fashion Show'un sunuculuğunu Özge Ulusoy üstlendi. 

Güzelliğiyle dikkat çeken Özge Ulusoy, siyah kıyafetiyle de göz kamaştırdı.

 

25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç tasarımcılar, 2018 İlkbahar-Yaz temasıyla hazırladıkları tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkardı. Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2017'iın en başarılı tasarımları seçildi. 

 

Muhammed Ali Yıldız ödülleri topladı

 

Bu yıl mezun olan 20 genç tasarımcının hazırladığı kıyafetler, jüriyi oldukça zorladı. Yarışmanın birinciliğini Between The Borders temasıyla Muhammed Ali Yıldız kazandı. Genç tasarımcı aynı zamanda LC Waikiki ve Kiğılı Özel Ödülleri’ni de alarak yarışmadan 3 ödülle ayrıldı. Kiğılı'nın yeni koleksiyonuna tasarım yapma şansı yakalayan Muhammed Ali Yıldız aynı zamanda firmada staj yapma hakkı kazandı.

 

Yarışmada ikinciliği The Shadow of Past temasıyla Selda Palacı, üçüncülüğü ise Allknot adlı tasarımıyla İlayda Damar kazandı. Kipaş Özel Ödülü ise Denimicious tasarımıyla Mirel Okumuş'un oldu.

 

Yarışmanın ardından gerçekleşen Stoll Mayer firmasının defilesi ise büyük alkış aldı.

 

Büyük jüri zorlandı

 

İTÜ Fashion Show'un seçici jürisinde; İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale TUNCEL, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Mızrak, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hadi Karasu, TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Alkanlı, Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ruken Mızraklı, The Ritz Carlton Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Uygurmen, LC Waikiki Buying Direktörü Sinem Çolakoğlu, LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar, KİPAŞ Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Murat Arıöz, Best Seller Vero Moda Müdürü Akgül Şahin Mican, Lectra Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Burak Süsoy, Kiğılı Marka Direktörü İlkay Keleş, İpekyol Koordinasyon Müdürü ve Moda Tasarımcısı Songül Atak, IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen, L’APPART İletişim Feride Tansug, Moda Yazarı Barış Çakmakçı ve Moda Editörü Yasemin Dizdar ve Saç Tasarımcısı Alp Tüşe yer aldı.  


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri