Genç tasarımcılar yarıştı

03 Temmuz 2013 Çarşamba

İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım Programı 2012-2013 akademik yılı 6’ncı mezunlarını yarışmayla verdi. Sarıyer Fuat Paşa Yalısı’nda, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyonun koreografisini Banu Noyan, sunumlarını ise Deniz Akkaya üstlendi

genc-tasarimcilar-yaristi

Program Başkanı Prof. Dr. Cevza Candan’ın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın konuşmalarıyla başlayan geceye gençlerin heyecanı damga vurdu. Gecenin sunucusu Deniz Akkaya gençleri çok iyi anladığını ifade ederek, “Kuliste öğrencilerimizin heyecanı görülmeye değer. İlk podyuma çıkışım bu geceki gibi bir tasarım yarışmasıyla olmuştu ve bana şans getirdi. Gönül ister ki çok iyi eğitim alan bu gençler dünyada ve ülkemizde başarılarıyla isim yapsın. Tıpkı Cengiz ağabeyleri (Abazoğlu) gibi” diyerek gençleri yüreklendirdi.

Yarışmanın seçici jürisinde İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Mızrak, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Cem Negrin, Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Başkanı Lemi Tolunay, Hayat Kimya Temizlik Kağıtları Pazarlama Müdürü Aysel Aydın, Perseus Fashion Sourcing Firma Ortağı Babür Çetindağ, SeaGarden Hammami Yalısı Genel Müdürü Sibel Nalcı, Moda Tasarımcısı Gül Agis, Moda Yazarı Türkü Şahin, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Piraye Yüksel Demircan, Kryolan Ürün Müdürü Tuğçe Dilaverler ve Ünlü Kuaför Orhan Bademli yer aldı.

Zeliha Sunal’ın şarkılarıyla renklendirdiği yarışmada 1’inci Nil Yelkovan, 2’nci Ece Çağdaş, 3’üncü ise Cemile Meryem Özlem Şimşek jüriden yüksek puanlar alarak seçildi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri