“İSF, İstanbul markasına değer katıyor”

09 Nisan 2013 Salı

Bu yıl üçüncü kez Türk ve yabancı tüketicileri İstanbul’da alışveriş ve eğlenceyle buluşturmaya hazırlanan İstanbul Shopping Fest (İSF) 2013 Platformu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği temsilcilerinden oluşan bir heyet, İSF’ye destek veren kuruluşlarla bir araya gelerek, işbirliğine katkıları nedeniyle katılımcılara birer teşekkür belgesi sundu. İSF Platform Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İSF’ye destek veren tüm kesimler İstanbul markasına değer katıyor” dedi

isf-istanbul-markasina-deger-katiyor

İki yıldır alışveriş ve moda tutkunlarını bir araya getiren ve bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest’in (İSF) Platformu üyeleri, İSF’ye destek veren tüm kuruluşların temsilcilerinin bulunduğu geniş katılımlı bir toplantıda bir araya geldi. İSF’nin ana destekçilerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin’in de katıldığı toplantıda, 2012 Shopping Fest destekçisi AVM ve farklı iş ortaklarının temsilcilerine birer teşekkür belgesi takdim edildi.

8-30 Haziran günleri arasında düzenlenecek olan; alışveriş, moda, eğlence ve kültür –sanatı bir arada sunan İSF hazırlıkları çerçevesinde Emirgan Beyaz Köşk’te düzenlenen toplantıda İSF Platform Başkanı Mehmet Büyükekşi hazırlık çalışmaları hakkında bilgi paylaşırken, bugüne kadar organizasyona destek veren 35 AVM ve logo bandında ismi olan özel sektör destekçi kuruluşlara İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Vali Hüseyin Avni Mutlu imzasıyla birer teşekkür belgesi takdim edildi.

Toplantıya TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı, Türk Hava Yolları, Bankalar Arası Kart Merkezi, Garanti Koza, Global Blue Türkiye ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı temsilcilerinin yanı sıra Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı olması beklenen Vahap Küçük, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Hüseyin Doğan, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Nihat Özdemir, Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkan Yardımcısı Rıza Büyükuğur ve geçen yılki organizasyonun eş başkanlarından Yılmaz Yılmaz ve Hakan Kodal da katıldı.

İSF Platform Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bugün artık İstanbul, olimpiyatlara talip olan, talip olmakla kalmayıp en güçlü adaylar arasında gösterilen bir noktaya gelmiştir. İstanbul artık her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak güçte bir isimdir, markadır. İki yıldır kusursuz bir organizasyonla tüketicilerle buluşan İSF de, İstanbul markasına katkıda bulunmayı hedefleyen çok önemli bir oluşumdur. Buradaki kritik nokta; başta perakende ve turizm olmak üzere çok kuvvetli iki sektörün hemen hemen tüm liderleri ile İstanbul’a hizmet veren yerel ve mülki amirlerin de el ele vererek İstanbul markası için birlikte mücadele veriyor olmasıdır. İSF’ye destek veren tüm kesimler İstanbul markasına değer katıyor” dedi.

“İki yılda çok olumlu sonuçlar aldık”
Büyükekşi, “Hedefimiz İstanbul’u dünyanın sayılı alışveriş noktalarından birine dönüştürebilmek. İSF bu anlamda çok şanslı bir organizasyon. Çünkü gerek özel sektör gerekse kamu bu işi sahiplendi. İlk iki yılda bile çok olumlu sonuçlar aldık. 2013 için yüksek hedefler belirlememizde bu birliktelik bizi cesaretlendiriyor” dedi. İSF’yi aynı zamanda Türkiye’nin küresel bir ticaret merkezi olmasını etkileyecek bir organizasyon olarak nitelendiren Büyükekşi, “İstanbul’un tasarım ve inovasyon merkezi olması için adımlar atılıyor. İSF bu çabaya da katkıda bulunacak bir oluşum” dedi.

İSF kapsamında bu yıl ikinci kez ‘Ramadan in İstanbul’ etkinliklerinin de düzenleneceğini açıklayan Büyükekşi, şöyle devam etti: “Son yıllarda İstanbul’a ramazan ayında gelen Müslüman turist sayısında ciddi bir artış var. Bu artışta bizim İSF olarak yaptığımız tanıtımların da önemli etkisi oldu. Bu nedenle Ramadan in İstanbul konseptini geliştirerek etkisini artırmayı hedefliyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri