“İşimizde iddiamız değil itinamız var”

18 Nisan 2013 Perşembe

PR ve etkinlik yönetimini konusunda başarılı çalışmalarıyla adını duyuran PR / Event Office Ajans, AVM’ler için yaptığı organizasyonlarla da dikkat çekiyor. PR / Event Office Ajans Başkanı Banu Noyan, her konuda özenle çalıştıklarını belirterek, 2013 yılında da yeni fikirlerle dikkat çekeceklerini söylüyor

isimizde-iddiamiz-degil-itinamiz-var

Fulya B. ÖZTÜRK

Banu Noyan Event Office’i tanıyabilir miyiz, nasıl kuruldu, kaç yılından bu yana hizmet veriyor?
Banu Noyan Event Office 2000 yılında kuruldu. 13 yıldır tüm heyecanımızla çalışıyoruz. Şirketin faaliyet yılına benim iş hayatımın öncesini de eklerseniz bu yıl sektördeki 20’inci yılımı tamamlamış oluyorum.

Çok geniş bir kapsamda hizmetler sunuyorsunuz. Sizden dinleyebilir miyiz hizmet verdiğiniz konuları?
PR ve etkinlik yönetimi yapıyoruz. İki kardeş branşlar, iletişim ve organizasyonu birbirinden ayırmak pek mümkün olmuyor. Açılış organizasyonları, lansmanlar, bayi toplantıları, gala organizasyonları, defile moda şovlar, yabancı şovlar, konserler… Yani organizasyon denince akla gelen tüm hizmetler faaliyet alanımız içerisinde yer alıyor. Yaptığımız organizasyonlar yazılı ve görsel basının desteğiyle daha çok duyulup ilgi görüyor. İletişim bölümünde ise sektörünün önemli markalarının danışman şirketiyiz. İşin o tarafı da başka bir heyecan. Bir markanın üçüncü gözü olmak, markayı iyi tanımak, iyi anlamak ve iyi anlatmak; çok araştırmak, iyi analiz etmekten geçiyor.

Sektöre sunduğunuz hizmetler açısından iddianızı öğrenebilir miyiz? Banu Noyan Event Office’in farkı nedir?
“İddiamız var” demek yerine “işimize itinamız var” demeyi tercih ediyorum. Ben ve ekibim işimizin “pardon”u olmadığını bilerek çalışıyoruz. Küçük iş, büyük iş ayırımımız hiç olmaz. Yeni projeler üretir, ilkleri yapmaya çalışırız. Özellikle alışveriş merkezlerinde yüzlerce projenin fikir ve uygulaması bizden çıkmıştır. Sonra benzerleri yapılmıştır. 2000 yılından bu yana yaptığımız işler, sanıyorum bunun en iyi ispatıdır.

Banu Noyan Event Office’ in titizlendiği konuların başında neler yer alıyor?
İşimizle ilgili titizlenmediğimiz bir nokta yok desem, sanıyorum abartmış olmam. İş planından başlayarak uygulama anına kadar mutlaka takipte olmak isterim. Çünkü şuna çok inanırım; bu işler benim markama, benim tecrübeme itimat edildiği için bize veriliyor. Ben bu tecrübe ve deneyimi işime yansıtmazsam diğer organizasyon şirketlerinden ayrıştırılamayız. Elbette elimde sihirli bir değnek yok ama iş işte öğrenilir. Deneyimler riskleri azaltır, bu da farklı olmanızı sağlar.

Alışveriş merkezleriyle birlikte de çalışıyorsunuz. Hangi konularda AVM’lere destek oluyorsunuz?
Bu konu, gurur duyduğumuz bir konudur. Alışveriş merkezlerinin temel atma törenlerinden, açılış organizasyonlarına kadar sahayı iyi tanırız. Bu da bizim için büyük şans, çünkü sistemi öğrendiğimiz için sonrasında daha doğru etkinlikler planlar ve bunları gerçekleştirirken sorunsuz sonuçlar çıkartabiliyoruz. Şu ana kadar yaptığımız birçok açılış ve etkinlik organizasyonları çok ses getirdi. Bunu da işimize sevgimizi katmaya borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Allah nazardan saklasın.

Etkinlik ve davetler oldukça özel konular. Bu konuda hizmet almak isteyenlere önerileriniz neler oluyor?
Bu çok teknik bir iş ,“ben yaptım oldu” ile iş yürümüyor. Ya da yönetimin sevdiği işi yapmakla başarı elde edilemiyor. Alışveriş merkezinin lokasyonu, hedef kitlesi bir işi planlarken işin temelini oluşturuyor. Yani bu iş fabrikasyona dökülemez. Her alışveriş merkezinin ayrı bir stratejisi olmalı ve bizler etkinlikleri bu temel analizleri yaparak planlamalıyız. Üç kuruş ucuz olsun diye hareket edilirse olabilecek sıkıntıları iyi anlamak lazım. Şık, kaliteli işler yerine, bir sürü iş yapalım, ucuz olsun diye bakılırsa işte gördüğümüz gibi “kendin çal kendin oyna” oluyor. Ne AVM ziyaretçileri mutlu oluyor ne de basın ilgi gösteriyor. Etkili işler yapmak için bunları iyi hesap etmek gerekiyor, işlerini değil markalarını teslim ettikleri firmaları iyi seçmeliler. Dost ahbap ilişkisiyle hareket etmek yerine bu işi kaç yıldır ve ne kadar yaptığına, yani bu işi ne kadar bilerek ve bilinçli yaptığına bakmak gerekir diye düşünüyorum.

Etkinlik ve davetlerin yanı sıra PR konusunda da çalışmalarınız bulunuyor. PR hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Başta da belirttiğim gibi yaptığımız işler yazılı ve görsel basında duyurulduğunda geniş kitlelere ulaşıyor. Benim de meslekteki tecrübem basın ve halkla ilişkiler konusunda olduğundan, şimdi bunu müşterilerimizle paylaşıyoruz. Basına haber arayacağı işleri değil, haberi hazır vermeye çalışıyoruz. Davet bülteninden, haber bültenine kadar tüm servis bizim tarafımızdan yapılıyor. Hizmet verdiğimiz firmaların tüm iletişim planları bizim kontrolümüzde takip ediliyor. 

Önümüzdeki dönem projeleriniz nelerdir? Yeni yılda Banu Noyan Event Office’ de hangi hummalı çalışmalar olacak?
2013 için yine çok dikkat çekici fikirlerle projeler hazırladık. Bunları şu anda paylaşmayı çok arzu ederdim. Ama o kadar çok takip edenimiz var ki ve onların yolu üretmek yerine, takip edip, taklit etmek olduğundan size açıklayamıyorum. Ama en azından şunu söylemeliyim, çok keyifli ve eğlenceli işler olacak. Alışveriş merkezleri dışında yer alan sektörler içinse zaten kurumsal işler yapıyoruz. Orada durum farklı, bir ürün lansmanı ile bir vakıf organizasyonu iki ayrı uç ama bizim için hepsi ayrı heyecan… Ama tabi ki özellikle defileler benim koreograf olmam sebebiyle, ilk göz ağrımız. İnşallah 2013 bizlere, sizlere ve tüm okurlarınıza sağlık, mutluluk ve başarılı günler getirir. Ben, tekli sayıların uğuruna inanırım. Belki bundandır, yeni yıl beni heyecanlandırıyor. Alışveriş merkezleri ve perakende sektörü için çok önemlisiniz. Ortak bir platform oluşturmanız sayesinde sektörün sesi oldunuz. Bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Başarılarınızın artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri