İTÜ Fashion Show Tasarım Yarışması yapıldı

18 Haziran 2015 Perşembe

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fashion Show 2015 Tasarım Yarışması yapıldı, yeni mezunların tasarımları görücüye çıktı

itu-fashion-show-tasarim-yarismasi-yapildi

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile birlikte faaliyetlerini sürdürmekte olan İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı, 2014-2015 akademik yılı onunda 8’inci dönem  mezunlarını verdi.

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve yeni mezunların tasarımlarının yarıştığı İTÜ Fashion Show, İTÜ Rektörlüğü’nün katkıları ve Banu Noyan'ın koreografisiyle gerçekleşti. Divan İstanbul Otel'de yapılan yarışmanın sunuculuğunu Deniz Akkaya ve Kalust Şalcıoğlu üstlendi. 

25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç mezunlar İlkbahar-Yaz 2016 “Yenilikleri Bozmak” teması altında hazırladıkları özel tasarımları görücüye çıkardı.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi Jale Tuncel, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği  Başkanı Şeref Fayat, İstanbul Deri ve Deri Mamul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Ersin Özgümüş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Kemal Şahin;  Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, Vassago Hair Design Reklam ve Pazarlama Müdürü Murat Kayabaşı, Sema Güral; Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi, IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen, Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Şahin; Moda Tasarımcısı Gül Agis, A&D Art And Design Tasarım ve Mobilya Sahibi Ahu Orakçıoğlu, Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin, Spring Near East Manufacturing Firması Yönetici Ortağı Esra Ercan, Moda Editörü ve Styling Ahu Yağtu, Moda Editörü Yasemin Dizdar'dan oluşan jüri tasarımları titizlikle inceledi.

İHKİB sponsorluğundaki gecede; Cemile Meryem Özlem Şimşek birinci seçildi. 2’nci Asya Köksal Özkan 3’üncü ise Ilgın  Gizem Yazıcı oldu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri