Markalaşma yolunu kısaltacak perakende formülü: BrandPlus

04 Ekim 2017 Çarşamba

Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş 10. İstanbul Moda Konferans’nda Türk giyim markası bilincini oluşturmayı, değerini güçlendirmeyi, düşük fiyat rekabetini katma değerli ve markalı ihracata çevirerek ülke ekonomisinde değer yaratacak yeni bir vizyon ortaya koyacak. Markalaşma yolunu kısaltacak perakende formülünün adı ise BrandPlus

markalasma-yolunu-kisaltacak-perakende-formulu-brandplus

Türk üreticileri tek çatı altında toplayacak olan BrandPlus hazır giyim sektörü için yeni bir perakende açılımı sunuyor. İlk kez 10’uncu İstanbul Moda Konferansı’nda gündeme gelecek olan BrandPlus,  tek bir mağaza yatırım bedeli ile 30 farklı lokasyonda satış yapma imkânı sunarken küresel pazarda var olmak isteyen Türk üreticilere markalaşma yolunda test sürüşü yapma olanağı da sunuyor. Avi Alkaş’ın “paylaşım ekonomisinin perakende uyarlaması” olarak tanımladığı BrandPlus Projesi 60-100 bin Euro’luk yatırım bedeli ile Türk üreticisine dünyaya açılma fırsatı sunuyor. BrandPlus hedeflenen büyümeyi yakaladığında bugün miktar endeksi yüksek Türk hazır giyim sektörü için değer endeksi yüksek yeni bir konumlamayı da beraberinde getirecek.

 

Türk üreticisinin perakendeye adım atma konusunda cesaretlendirilmesi gerektiğini ve BrandPlus’ın sektöre bu yolu açtığını belirten TGSD Başkanı Şeref Fayat: “BrandPlus uluslararası iş etiğine sahip TGSD üyeleri için yeni bir açılım olacak, Türkiye’den bu sayede daha hızlı yeni markalar doğacaktır.” dedi. Şeref Fayat sözlerine şöyle devam etti: “BrandPlus gerek mağaza yapısı gerek yatırım modeli gerekse sunduğu marka karmasıyla ciddi avantajlar barındıran özel bir formül. Hep ‘Markalaşabilmek için kaliteli üretim yapmalı ve perakendede başarı elde etmelisiniz’ dedik ama bir formül sunmadık. Türk üreticisini perakendeye adım atma konusunda cesaretlendirmemiz gerekiyordu, BrandPlus sektöre bu yolu açıyor.  TGSD çatısı altında uluslararası iş etiğine sahip çok güçlü üreticilerimiz var. Marka Yatırım Holding projesi olan BrandPlus’ın ne kadar üreticiye ulaşırsa o kadar başarılı olacağına inanıyoruz. 10. İstanbul Moda Konferansımız bu amaca hizmet edecek en doğru mecra olacaktır.

 

“BrandPlus, paylaşım ekonomisinin perakende uyarlamasıdır”

 JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş ise: “Sadece hazır giyimle değil farklı alanlardaki potansiyel markalarımızla organize hareket etmeli modern Türk çarşıları yaratmalıyız. 1461’de kurulan kapalı çarşı kültürünü ve geleneksel çarşı anlayışımızı yeni nesil AVM’lerde yeniden yorumlayarak başarılı projelere imza attık. BrandPlus paylaşım ekonomisinin perakende uyarlamasıdır ve bu anlamda Türk perakendesi için yeni bir vizyondur.” dedi.

 

Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu ise BrandPlus’ın tüm üreticilere eşit mesafede duran çok markalı yeni bir satış kanalı olduğu belirtti. “Markalara mağaza açma yatırımı yapmadan birden fazla ülkede satış ve pazarlama olanağı sunuyoruz.” diyen Tozlu sözlerine şöyle devam etti: “BrandPlus sayesinde üretici, tek bir mağaza açma maliyeti ile 30 farklı noktada var olabilme imkanı bulacak. Yatırım maliyeti, kira ve personel giderleri yük olmaktan çıkacak. Perakendeden korkmaya neden olan birçok unsuru BrandPlus projesinde hafifletiyor ya da ortadan kaldırıyoruz. Markalaşmaya giden perakende yolculuğunda tüm danışmanlığı da üstleniyoruz. BrandPlus çatısı altında; hazır giyim üreticilerinin güçlerini tek çatı altında birleştirerek, Türk giyim markası bilincini oluşturmayı ve değerini güçlendirmeyi,  düşük fiyat rekabetini katma değerli ve markalı ihracata çevirerek ülke ekonomisinde değer yaratmayı hedefliyoruz. Bu bilinci yayabildiğimiz oranda Türk üreticisinin markalaşma sürecinde yolunu kısaltacak üretimde miktar değil değer endeksini yükselteceğiz. Bu yapı sayesinde markalaşma alanında hızlanan Türk firmaları Ortadoğu’ya açılmak isteyen Avrupalı markalara tek seçeneğin Türkiye’de üretim yapmak olduğunun da altını çizecek.”

 

Toplam 9 mağaza ile lansmanı yapılacak olan BrandPlus’ın 2 sene içinde 60 noktaya ulaşması hedefleniyor. İstanbul merkezli projenin yurtdışı ayağında öncelikli bölgeler içinde Orta Doğu, Balkanlar,  Cumhuriyetler  ve Çin yer alıyor. 


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri