Patrick Renvoise, neuromarketing’i anlattı

29 Kasım 2012 Perşembe

Dünyanın ilk neuromarketing danışmanlık şirketi SalesBrain’in kurucusu Patrick Renvoise, Pharma Tailor Made Services (PTMS) tarafından gerçekleştirilen Neuromarketing Workshop konferansında katılımcılara pazarlama sürecinde kullanılan yöntemleri anlattı

patrick-renvoise-neuromarketingi-anlatti

Pharma Tailor Made Services (PTMS) tarafından gerçekleştirilen, Perakende Bilgi Evi yayınlarından www.perakende.org’un internet iletişim sponsoru, Mağaza ve Market dergilerinin ise medya sponsoru olarak destek verdiği Neuromarketing Workshop dün (28 Kasım) Taksim Nippon Otel’de gerçekleştirildi.

Dünyanın ilk neuromarketing danışmanlık şirketi SalesBrain’ın kurucusu Patrick Renvoise katılımcılara, pazarlama sürecinde kullanılan neuromarketing yöntemleri anlattı. Patrick Renvoise, dünyada pazarlama stratejilerini geliştirmek isteyen herkesin neuromarketing yöntemleri daha çok kullanmaya başlayacağının altını çizdi.

İlkel beyin “al” diyor
Tüketicilerin karar verme sürecini bilimsel olarak incelediklerini söyleyen Renvoise, beynin yaşadığı tarihsel süreci ve 3 beyni anlattı. Beynin yeni beyin, orta beyin ve ilkel beyinden oluştuğunu fakat önemli durumlarda karar vermeyi analitik düşünen yeni beynin değil de sadece 6 uyarana tepki veren 400-450 milyon yaşında olan eski beynin verdiğini söyledi.

Renvoise ilkel beyni etkileyen 6 uyaranı benmerkezcilik, zıtlık, duygusallık, kanıtlanır olmak, görsel uyarıcı ve başlangıç-son olarak açıkladı. Farklı sektörlerden birçok önemli kurumun katıldığı konferansta Renvoise, markalara “Sıkıntıyı teşhis edin”, “İddialarınızı farklılaştırın”, “Kazancı gösterin” ve “İlkel beyne iletin” aşamalarının altını çizdi.

Farklı mesajlar yaratın
Patrcik Renvoise, müşterilerin sıkıntısının, kararları üzerinde istekleri ve ihtiyaçlarından daha fazla etkiye sahip olduğunu bütün perakendecilerin bilmesi gerektiğini ifade etti. Mesajları farklılaştırmanın mutlak olduğunu dile getiren Renvoise “eğer benzersiz bir şey satmıyorsanız kullandığınız mesajlarla kendiniz kadar rakiplerinizi de satarsınız. Bu yüzden başarı için mutlaka eşsiz mesajlar oluşturun” dedi.

Müşterilerinizi mutlaka kazandıklarına inandırın diyen Renvoise katılımcıların sorularını da yanıtladı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri