Perakende dünyası APRCE 2013’e hazırlanıyor

23 Ağustos 2013 Cuma

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük perakende organizasyonu Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi’ne (APRCE) hazırlanıyor

perakende-dunyasi-aprce-2013e-hazirlaniyor

23-26 Eylül günlerinde 33 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek, Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği (AMPD) tarafından düzenlenen, bölgenin en büyük etkinliği Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi (APRCE) için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. AMPD’nin 2000 yılından bu yana üyesi olduğu Asya Pasifik Perakendecileri Dernekleri Federasyonu’nun 2 yılda bir farklı bir ülkede gerçekleşen etkinliğini düzenleme hakkını AMPD 2011 yılında kazandı.

Perakendecilik sektörüyle ilgili güncel ve geleceğe ilişkin gelişmelerin inceleneceği bu önemli organizasyona Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan da destek veriyor. Ekonomi Bakanı Çağlayan’ın 33 ülkede dağıtılacak olan APRCE broşüründeki mesajında “Türkiye Gayri Safi Milli Hâsılasına yüzde 12 oranında katkı yapmanın yanı sıra organize perakende sektörünün, 212 milyar dolarlık toplam ciro büyüklüğüyle dev bir sektör olduğunu, ayrıca sektörün 2012 sonu itibarıyla 3 milyondan fazla kişiye istihdam yaratmış ve son 10 yılda ortalama yüzde 18 oranında büyüme kaydetmiş olduğunu” ifade etti.

Çağlayan, APRCE 2013 ile ilgili şunları söyledi: “Dünya perakendecilerinin her sene çok yakından takip ettiği ve bu sene 16’ncısı düzenlenecek olan APRCE’nin ana teması ‘Yeni Dünya, Yeni Perakende ve Yeni Tüketici’. Bu çerçevede, 76 milyonluk nüfusunun yarısı 30 yaşın altında olan ve 786 milyar dolarlık dinamik bir yerel pazarı temsil eden Türkiye ve tarihi ‘İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul, çok anlamlı bir destinasyondur. Büyük fırsatlar barındıran kendi yerel pazarının yanında, Türkiye’den Avrupa, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan 25 trilyon dolarlık bir pazara ve 1,5 milyarlık nüfusa erişim imkânı bulunmaktadır.  Kısaca ülkemiz yeni neslin ve yeni fırsatların ülkesidir”.

FAPRA üyesi 12 ülkenin ilgili bakanlıklarından üst düzey yetkililerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Perakende Politikaları Forumu”nun sektöre yönelik politikaları ortaya koyması ve politika yapıcılara yön vermesi açısından önemli bir etkinlik olduğunu belirten Çağlayan, APRCE 2013’ün bu kapsamda perakende sektörü ve ekonomileri için çok faydalı bir görüş alışverişi olacağına inandığını, bölgesinde binlerce perakende kanalına doğrudan yatırım yapmış bir ülke olan Türkiye’nin Ekonomi Bakanı olarak herkesi İstanbul’a beklediğini sözlerine ekledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri