Sektör duayenleri “AA PGM”de 4’üncü kez ders verecek

24 Ocak 2017 Salı

Avi Alkaş’ın vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 3 yıl önce kurulan ve perakende, gayrimenkul sektörlerinde uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün önde gelen üst düzey yöneticileri, patronları tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (AA PGM) 4’üncü kez kapılarını açıyor

sektor-duayenleri-“aa-pgm”de-4uncu-kez-ders-verecek

Avi Alkaş’ın vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle Ocak 2014’te kurularak perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün de önde gelen üst düzey yöneticileri ve patronları tarafından derslerin verildiği Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (AA PGM), Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nın 4’üncüsü 6 Şubat gününde Swissotel Özyeğin Üniversitesi Tesisleri’nde başlayacak.

 

Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nın 4’üncü döneminde ders verecek isimler arasında Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü Osman İllez, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Boyner Grup Başkan Yardımcısı ve Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Sunay, Vakko Grup Yatırım Kiralama ve Satış Direktörü Emrah İnel, Öncüoğlu Mimarlık Genel Müdürü Enis Öncüoğlu, 2 K Design Mimarlık kurucularından Murat Kader, Portland Design Yönetici Direktörü İbrahim İbrahim, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Doç. Dr. Işıl Erol yer alıyor.

 

Çift diplomayla mezun olunabilecek

Bugüne kadar perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün başarılara imza atmış patron ve profesyonelleri tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, 3 dönem boyunca yenilikçi ve girişimci liderler yetiştirdi. Merkezde Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamlayan öğrenciler AYD işbirliği ile The International Council of Shopping Centers’ın (ICSC) tüm dünyada geçerli olan Perakende Gayrimenkulü Yönetim Sertifikası’nı da almaya hak kazanıyor.

 

Mezunlarına iki sertifika veren bu profesyonel eğitim programının akademik temeli Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin tanınmış hocalarının derslerinde inşa ediliyor. Sektörün lider yöneticilerinin uygulamalı örnekler üzerinden verdiği dersler ise pratik bilginin yanı sıra, eşsiz bir networking imkanı sunuyor.