Orka Group, perakende ekibine destek oluyor

06 Mayıs 2013 Pazartesi

Eğitim geliştirme faaliyetlerini “Orka Akademi“ üzerinden tüm mağaza ve merkez kadrolarına sınıf eğitimleri, online eğitimler, e-learning, seminer ve workshoplar kırılımında planlayan Orka Group’un “Management Trainee” programı İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliği ile başladı

orka-group-perakende-ekibine-destek-oluyor

Orka Group’un yurt içi ve yurt dışı operasyonları hız kesmeden devam ederken, insan kaynakları departmanı kariyer planlama ve yetenek yönetimi süreçlerinde perakende çalışanlarına yönelik, üç farklı seviyede eğitim modülleri oluşturdu.

İstanbul Kültür Üniversitesi akademisyenleri tarafından hedeflenen üst pozisyonun beklentileri ile firmanın stratejik planlarına yönelik tasarlanan eğitimler “Yöneticilik, Perakende Yönetimi, Mağaza Matematiği, Müşteri İlişkileri Yönetimi“ konularında 140 mağaza müdürü ile başladı, müdür yardımcısı, satış danışmanı ve kasa sorumlusu kadroları ile devam edecek.

Katılımcıların eğitim sonunda yapılan sınav sonucu ve işe yetkinlik test sonuçları değerlendirmenin akademik ortalamasını oluştururken, Orka Group’ta her çalışana yılda iki defa uygulanan performans değerlendirme sonuçları, mağaza cirosu ve hedefe yaklaşma oranı gibi pozisyona bağlı yetkinlikler ve yeteneklerin de göz önünde bulundurulduğu “Management Trainee”  programına firmada altı ayını dolduran her personel katılabiliyor. 

Ölçme değerlendirme ardından gözlem ve takip süreci ile devam eden programda başarılı olan katılımcılar norm kadrolar doğrultusunda terfi alıyor veya firmanın büyüme projeksiyonları doğrultusunda yetenek havuzunda bekletiliyor. “Management Trainee” programı katılımcıların güçlü yanlarını firmaya daha çok katma değer sağlayacak hale getirme, gelişime açık yönlerini tamamlama fırsatı sunuyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri