Orka Holding çalışan sayısı 8 yılda 5 kat arttı

13 Mart 2014 Perşembe

Orka Holding, 2005 yılından bu yana bin 600 kişilik ek istihdam yaratarak çalışan sayısını 5 kat artırdı

orka-holding-calisan-sayisi-8-yilda-5-kat-artti

Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile dünya moda perakendesinde söz sahibi olan Orka Holding, Türkiye ekonomisinin en önemli sorunlarından işsizlikle mücadele yolunda verdiği destekle öne çıkıyor. Hazır giyim sektöründeki yatırımları ile işsizlik sorununa çözüm üretmeyi sürdüren Orka Holding, 2005 yılından bu yana bin 600 kişilik ek istihdam sağladı. Orka Holding’in 2005 yılında 400 olan çalışan sayısı, 2013 yılında 2 bin kişiye yükseldi. Türk hazır giyim devinde kadın çalışan oranı yüzde 40 olurken, üniversite mezunu oranı da yüzde 72 düzeyinde bulunuyor.

701 bin kişi iş başvurusu yaptı
Son 8 yılda yaklaşık 701 bin kişinin çalışmak için başvuruda bulunduğu Orka Holding, işgücüne verdiği değerle de sektörde farkını ortaya koydu. Orka Holding, insan kaynakları ve kalite yönetimi süreçleri ile desteklediği istihdam yaratmadaki başarısını, bu yıl Kariyer.net tarafından düzenlenen “İnsana Saygı Ödülleri” kapsamında “yapılan başvurulara en iyi geri dönüş sağlayan ve alınan başvuruları en iyi değerlendiren” şirket seçilerek taçlandırdı. Şirket, geçtiğimiz yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Marmara Bölge Müdürlüğü tarafından “En İyi istihdam, İnsanlığa Saygı ve Engelli İstihdam Sağlama” konusundaki başarılı çalışmalarından dolayı takdire layık görülmüştü.

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ülkemizde kar eden sektörleri istihdam yaratma konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı. Genç nüfus için ek istihdam yaratmanın, Türkiye ekonomisinin gelişimi için çok önemli olduğunu belirten Orakçıoğlu “İşsizlik sorununun çözümü için tüm sektörlerin göstereceği pozitif yaklaşım, ekonomi için olumlu bir hava yaratacak. Bu olumlu hava ile tüm sanayi kuruluşları kendisi için katkı sağlayacak işler yapabilecek. Genç beyinlerin enerjisini ve heyecanını ekonomiye kanalize etmek, hepimizin sosyal sorumluluk anlayışında olmalı” diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri