Orka’nın 2020 hedefi 1 milyar TL

23 Ocak 2015 Cuma

Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile Türk moda perakendesinin liderlerinden Orka Holding, bu yıl Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında 50 mağaza açarak yüzde 33 büyüme ve 400 milyon TL ciro hedefliyor

orkanin-2020-hedefi-1-milyar-tl

Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile Türkiye’nin gurur duyduğu küresel moda devi olma yolunda önemli başarılara imza atan Orka Holding, 2020 yılında 1 milyar TL ciroya ulaşmayı planlıyor.

Türkiye moda perakendesinin liderlerinden Orka, son bir yılda üretim, yazılım, perakende gibi tüm süreçlerde 50 milyon TL yatırım yaparak 2020 hedefi için altyapı çalışmalarını tamamladı. Orka, atak yılı olarak tanımladığı 2015’te Avrupa’dan Uzak Doğu’ya, Rusya’dan Orta Doğu’ya dünya genelinde 50 yeni mağaza açarak yüzde 33 büyüme ve 400 milyon TL ciro hedefliyor.

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, son iki yılı yeniden yapılanma ile geçirdiklerini, bu kapsamda 15 milyon TL üretime, 5 milyon TL yazılım ve donanıma, 5 milyon TL değişim ve dönüşüm program süreçlerine ve 25 milyon TL perakendeye olmak üzere toplamda 50 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Orakçıoğlu, “2020’ye kadar 1 milyar TL ciro hedefini gerçekleştireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.   

Rusya ve Orta Doğu mercek altında
Orka Holding Katar, Yemen, Dubai, Umman gibi Körfez ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Almanya, İsviçre, Avusturya, Romanya, İspanya, Polonya, Kazakistan, İran, Mısır ve Güney Afrika gibi pazarlarda 20 yeni mağaza açmayı planlıyor. Bu yıl Damat / Tween mağazası açılacak lokasyonlar arasında; dünyanın en yüksek metrekare satış cirosuna sahip Moskova’daki alışveriş merkezi Europeisky, Barcelona’nın uluslararası havalimanı Aeropuerto de Barcelona ve Katar’da yapımı devam eden dünyanın en büyük ikinci alışveriş merkezi olacak olan Mall of Qatar var.

50 yeni mağaza açacak
Orka Holding Genel Koordinatörü Osman Arar, şirketin bu yıl büyüme planı yaptığı ülkeler arasında yer alan Rusya’da son iki ayda beş mağaza açtıklarını söyledi. Ukrayna ile yaşanan siyasi kriz, ekonomik yaptırımlar ve düşen petrol fiyatları gibi birtakım faktörler nedeniyle zor bir dönemden geçen Rusya’nın, buna rağmen halen büyük ve cazip bir pazar olduğunu vurgulayan Arar, “2008 global krizi aynı zamanda yeni fırsatları beraberinde getirmişti. Rusya’daki mevcut durumda aynı gelişmeleri görmek mümkün. Hormonlu olan alışveriş merkezi metrekare fiyatları düşecek. Köpük ortadan kalkacak, verimsiz bayiler elenecek. Biz de Rusya’daki yapılanmayı tamamladık. Geçmiş krizlerde ülkemizde nasıl bir pozisyon aldıysak Rusya’da da aynı şekilde ilerleyeceğiz.” dedi. Arar, Türkiye’de 180, yurt dışında 50 olmak üzere toplamda 230 mağazaları olduğunu, bu yıl yurt içinde 27, yurt dışında 23 mağaza açacaklarını, böylece yılsonunda 280 mağazaya ulaşacaklarını vurguladı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri