Osmanbey ihracatçıları perakendeci oldu

16 Haziran 2014 Pazartesi

İstanbul’u açık hava alışveriş festivaline dönüştüren Istanbul Shopping Fest rüzgarına Osmanbey de katıldı. 14-15 Haziran günlerinde “Osmanbey Weekend” etkinlikleri kapsamında semt içerisinde bulunan bine yakın ihracatçı ilk kez perakende müşterisi ile buluştu

osmanbey-ihracatcilari-perakendeci-oldu

İstanbul’un marka değerlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul Shopping Fest’in (İSF) dördüncüsü bu sene 7-29 Haziran günleri arasında tüm İstanbul’a yayılan zengin bir etkinlik içeriğiyle düzenleniyor. Şehrin tüm ticaret kanallarını kapsayan tam bir alışveriş festivaline dönüşecek olan İSF, ‘Alışverişte Trend Osmanbey Weekend’ sloganıyla Osmanbey’de de kutlandı.

Kadın-erkek ve çocuk giyimin tüm alt gruplarında kendi markalarıyla üretim yapan ve satışlarını toptan olarak gerçekleştiren binin üzerinde firma, 14-15 Haziran günlerinde düzenlenen Osmanbey Weekend kapsamında kapılarını ilk kez perakende satış için açtı.

Osmanbey Weekend açılış töreni Osmanbey’de düzenlenen defile ve çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi. Açılışa Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Soylu, İSF Genel Müdürü Füsun Tavus, Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel katıldı. 

Etkinliğin ev sahipliğini gerçekleştiren OTİAD Başkanı İlker Karataş, “İSF kapsamına bu yıl katılan Osmanbey’de bu önemli etkinliği gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gelecek yıllarda Osmanbey Weekend’i İSF kapsamında bir marka olması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Şair Nigar Sokak podyuma dönüştü
14-15 Haziran günleri arasında düzenlenen Osmanbey Weekend sadece “alışveriş” konusunda değil, festival ruhuna uygun eğlence ve şovlarıyla da adından söz ettirdi. Etkinliğin ilk günü 14 Haziran’da, Şair Nigar Sokak’a kurulan 100 metre uzunluğundaki podyum kurularak, açık hava defilesi gerçekleştirildi. 40 mankenin görev aldığı 2 defilede Osmanbey’in önde gelen 7 markasının 2014-15 Sonbahar/Kış kadın ve erkek koleksiyonları sergilendi. Giovane Gentile ve Kiğılı gibi erkek giyimin öncü markalarının da yer aldığı defilede Acar Tekstil, Gülem Abiye, Günbeyi, Paristan, Setre ve Vienna yeni kadın koleksiyonlarını podyuma taşıdı.

Osmanbey Weekend karnaval havasında
Osmanbey festivale özel ışıklandırılmış sokaklarında misafirlerine çeşitli gösteriler ve canlı müzikler eşliğinde saat 22.00’ye kadar sürecek farklı bir alışveriş deneyimi yaşattı. Osmanbey Weekend kapsamında sokaklarda gösteri yapan dans ve performans gruplarına, belirli periyotlarla sahne alan caz ve perküsyon grupları eşlik etti. Etkinlikler; Şair Nigar Sokak, Hacı Mansur Sokak, Kodaman Sokak, Samanyolu Sokak, Matbaacı Osmanbey Sokak, Madalyon Sok ve Baytar Ahmet Bey Sokak’ta gerçekleşti. İki gün boyunca İSF kapsamında Osmanbey’i ziyaret eden İstanbullular hem indirim fırsatlarından yararlandı hem de etkinliklerle eğlenme şansı yakaladı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri