ÖTV düştü beyaz eşya satışları ikiye katlandı

14 Mart 2017 Salı

hepsiburada, beyaz eşyada ÖTV indirimi sonrası tüketicilerin beyaz eşya ürünlerine yoğun ilgi göstererek fırsattan faydalandığınıve buna bağlı olarak satışların ocak ayına göre yüzde 95 oranında arttığını açıkladı

otv-dustu-beyaz-esya-satislari-ikiye-katlandi

hepsiburada’dan açıklanan verilere göre beyaz eşya kategorisindeki satışlar ocak ayına ve bir önceki yılın aynı dönemine göre büyük artış gösterdi. Beyaz eşya kategorisinde şubat ayında gerçekleşen satışlar, ocak ayına göre yaklaşık iki katına çıkarak yüzde 95 artış gösterirken, Şubat 2016’ya göre ise yüzde 75 oranında arttı.

 

En çok tercih edilen ürün buzdolabı

 ÖTV indirimi sonrasında beyaz eşya kategorisindeki ürünlere yoğun ilgi gösteren hepsiburada müşterilerinin en çok tercih ettikleri ürün ise buzdolabı oldu. Buzdolabı kategorisinde ocak ayı satışlarına göre yüzde 142 oranında artış yaşanırken, 2016 Şubat ayına göre ise yüzde 114 artış belirlendi.

 

Buzdolabı satışlarındaki artışın yanı sıra kurutma makinesi, çamaşır makinesi, derin dondurucu ve mikrodalga fırın satışları da en çok artış gösteren ürünler arasında yer aldı.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri