Oyuncak sektöründe önemli birleşme

28 Ağustos 2012 Salı

Dünyanın önde gelen lisanslarından biri olan Winx Club’ın sahibi Rainbow, Türkiye’de Adore Oyuncak’la stratejik bir işbirliği yaptı. Bu anlaşma ile Adore Oyuncak, Winx Club’ın yeni TV serisi ile beraber gelecek olan tüm oyuncaklarının Türkiye dağıtım haklarını aldı

oyuncak-sektorunde-onemli-birlesme

Dünyanın önde gelen İtalyan lisans, yapımcı ve distribütör şirketi Rainbow, perakende de yeni pazarlara açılma stratejisi dahilinde, en popüler markası Winx Club’ın oyuncakları için Türkiye’de Adore Oyuncak ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

Global dağıtım planı çerçevesinde, Winx Club’ın yeni 5’inci sezonunun lansmanı ile birlikte başlayacak olan bu ortaklık ile Adore Oyuncak yeni seri oyuncak bebek koleksiyonunu dağıtma hakkına sahip oldu.

İşbirliğine ilişkin bilgi veren Adore Oyuncak’ın Genel Müdürü Esin Yürür, “Kız çocukları için çok güçlü bir marka olan Winx Club’ı bünyemize katmış olmaktan çok büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Oyuncak sektöründeki yıllara dayanan tecrübemiz ile Winx Club’ın oyuncaklarını da Türkiye pazarında en iyi şekilde konumlandıracağımıza inancımız tam” dedi.

Winx Club bebeklerinin üreticisi Witty Toys BV Genel Müdürü ve Kıdemli Eş Başkanı Ondo van der Werken,“Winx Club oyuncakları dünya çapında 50'den fazla ülkede dağıtılmakta ve model bebekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Winx Club’ın 5’inci serisinin lansman kampanyası ve gelecekteki diğer çalışmalar kapsamında oyuncak bebeklerinin dağıtım ve Türkiye pazarındaki reklam ve tanıtım faaliyetleri için, Adore Oyuncak ile işbirliğine imza attığımız için çok heyecanlıyız.”açıklamasında bulundu. 

Türkiye’de de çok yakında Nickelodeon ile birlikte ulusal iki kanalda gösterilecek olan Winx Club’ın beşinci sezonunda, Winx Perileri Bloom, Stella, Flora, Layla, Tecna ve Miusa su altı teması dahilinde çocukların karşısına çıkacak. Winx Perileri, televizyon çizgi filmi ve dijital medya ile bağlantılı olacak ve her bir oyuncak bebekte özel olarak bulunan kod ile çocuklar www.winxclub.com web sayfasından kendi bebeklerine için özel içerikler indirebilecekler. Yeni seride oyuncaklar, kız çocukları oyunlarının ana unsurları olan, peri, moda ve saç modeli temalarını temsil ediyor.

Winx Club, Rainbow’un en popüler küresel markası. Dünya çapında en çok izlenen çizgi film ve perakende de en çok tercih edilen lisans ve ürün olma özelliğini sürdürüyor. 4-12 yaş arası çocuklara yönelik, 130’dan fazla ülkede yayınlanan, 104’ün üzerinde çizgi film bölümü ve 4 adet televizyon filmi var. Nickelodeon ortak yapımı olan 5’inci sezon lansmanı tüm dünyada Sonbahar2012’de yapılacak.  Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri