Özdemir Et, pazar payını artırmak istiyor

19 Haziran 2013 Çarşamba

Özdemir Et Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özdemir, 2012 yılında gerçekleştirdikleri iki büyük yatırımla yoğun bir yıl geçirdiklerini açıkladı

ozdemir-et-pazar-payini-artirmak-istiyor

Özdemir Et Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özdemir, 7 bin metrekare açık, 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Avrupa standartlarına uygun, son teknolojinin kullanıldığı et kombine tesisini ve Kastamonu OSB’de, 6 bin 500 metrekare açık, bin metrekare kapalı alana sahip et işleme tesisini faaliyete geçirdiklerini kaydetti. Bu tesislerin bölgenin en büyük et tesisleri olarak tanımlayan Özdemir, ayrıca Kastamonu merkezde de satış mağazası açtıklarını sözlerine ekledi.

2013 yılında kurumsallaşma ve Ar-Ge’ye ağırlık vereceklerini ifade eden Özdemir, “İnovatif ürünlerle pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki aylarda tabaklı et ürünleri hazırlamak ve satışa sunmak adına yatırımlarımız olacak. Ayrıca farklı ürün araştırmaları yetaparak mevcut makine gamımız ile pişmeye hazır ve değişik soslarda ısıt-ye şeklindeki ürünleri hizmete sunmak için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

“Batı Karadeniz’in en büyük et firmasıyız”
2017 yılına kadar tesis bazında yatırımlarını tamamlayarak şube sayısını artırmayı planladıklarını açıklayan Özdemir, faaliyet gösterdikleri kırmızı ve beyaz et ürünleri sektöründe firmanın referans olarak gösterilen öncü firma olması için sürekli çalıştıklarını belirtti. Özdemir Et’in, 1988 yılında Kastamonu’nun Küre ilçesinde babası Hüseyin Özdemir tarafından kurulduğunu aktaran Harun Özdemir, “11 yıl perakende et sektöründe faaliyet gösterdikten sonra İstanbul ve Ankara’da toptan et satışına başladık. Sekiz yıl boyunca market, kasap ve catering firmalarına hizmet sunduk” dedi. Daha sonra perakende noktalarını en son tüketiciyle buluşturduklarını söyleyen Özdemir, kaliteli etlerini İstanbul’un en prestijli restoran ve otellerine göndermeye başladıklarını kaydetti. Özdemir Et bünyesinde yaklaşık 50 kişi istihdam ettiklerini dile getiren Özdemir, “Kapasite olarak Batı Karadeniz’in en büyük et firmalarından biriyiz” diye konuştu.

Kaynak: Kobiden


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri