Panora GYO halka arz için Deniz Yatırım’la anlaştı

04 Nisan 2013 Perşembe

Gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen ve halka arza hazırlanan Panora, danışmanlık ve aracılık hizmetleri için, Deniz Yatırım’la anlaştı. Halka arzın Mayıs ayında tamamlanması hedefleniyor

panora-gyo-halka-arz-icin-deniz-yatirimla-anlasti

Portföyünde alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı barındıran Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, halka açılma yönündeki çalışmalarında ikinci önemli adımı attı. 31 Mart’ta gerçekleştirilen genel kurulunda gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm sürecini tamamlayan Panora GYO, halka arz aracılık ve danışmanlık hizmetleri için, Deniz Yatırım’la el sıkıştı.

Taraflar arasında gerçekleşen imza töreni sonrası bir açıklama yapan Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sacit Güran, “Panora GYO, Panora AVM’nin sahibi olarak, yüzde 100’e yakın doluluk oranı, yüksek kira geliri ve istikrarlı kârlılığa sahip bir şirket. Yatırımını tamamlamış, kârını ortaklarıyla paylaşan, kaynak ihtiyacı olmayan, borçsuz bir şirket olarak İMKB’ye hazırlanıyoruz” dedi.

Çankaya’da 2007 yılından bu yana faaliyette olan Panora’nın Ankara’nın beğenilen alışveriş merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Güran, halka arz sürecine ilişkin olarak şunları söyledi: “Halka açılmayı, kurumsallaşma yönünde stratejik bir adım ve önemli bir aşama olarak değerlendiriyoruz. Halka açılmamız, kurumsal yönetişim anlayışının şirket faaliyetlerine yön vermesi ve şirketin kurumsallaşması yönünde çok önemli bir itici güç olacaktır. Faaliyetlerimizi daha sağlam temeller üzerinde sürdürme imkânı sunacaktır. İMKB’nin genç bir üyesi olma yolunda sürdürdüğümüz çalışmalarda önemli bir aşamayı daha geride bırakıyoruz. Mayıs ayında tamamlamayı öngördüğümüz halka arz sürecimizi yönetmek üzere Türkiye’nin bu alandaki en yetkin kurumlarından biri olan Deniz Yatırım’la çalışmaktan mutluluk duyacağız. Deniz Yatırım ile birlikte yatırımcılar açısından yüksek talep görecek halka arz modeli üzerinde çalışıyoruz.”

190’dan fazla markaya ev sahipliği
Adını, panoramik görüntüsünden alan, Ankara iş, ekonomi ve siyaset dünyasının uğrak yeri olan Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yüksek yaşam standartlarına sahip kişilerin yaşadığı, modern iş merkezlerinin, büyük kurumların, büyükelçiliklerin, Başbakanlığın ve Çankaya Köşkü’nün de bulunduğu Ankara’nın en önemli semtlerinden Çankaya-Oran’da yer alıyor.

Toplam 180 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Panora’da 86 bin metrekarelik kiralanabilir alan bulunuyor. RalphLauren, Emporio Armani, Damas, Hugo Boss, Burberry, Max Mara gibi 190’dan fazla markaya ev sahipliği yapıyor.

Yapımı üç yılda tamamlanarak 2007 yılında hizmete açılan Panora, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği’nin her yıl düzenlediği “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Yarışması”nda, 2009 Yılı Jüri Özel Ödülü’nü kazanmış bir alışveriş ve yaşam merkezi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri