Panora GYO net kârını yüzde 37 artırdı

16 Ağustos 2013 Cuma

“Borsa İstanbul’un en yüksek nakit temettü dağıtım taahhüdü veren şirketi” olarak halka açılan Panora GYO, 2013 yılı altı aylık döneminde yüzde 37’lik artışla 17 milyon lira kâr açıkladı

panora-gyo-net-karini-yuzde-37-artirdi

Portföyünde Panora AVM’yi bulunduran Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PAGYO), “Borsa İstanbul’un en yüksek oranda nakit temettü dağıtımı” taahhüt eden şirketi olarak 2013 yılı ilk altı aylık mali sonuçlarını açıkladı. İlk altı aylık dönemde kârını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37 artıran Panora GYO, 12,5 milyon lira olan kârını 17 milyon liraya yükseltti.

Altı aylık dönemde konsolide geliri 25,2 milyon lira, esas faaliyet kârı 19,2 milyon lira olan şirket, dönem kârındaki önemli artışla dikkat çekti. Altı aylık sonuçlara göre, geçen yıl aynı dönemde 0,144 lira olan hisse başına kazanç ise 0,196 liraya yükseldi.

Başarılı bir halka arzın ardından üç kata yakın talep toplayarak halka açılan Panora GYO, 23 Mayıs’tan bu yana Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Yatırımını tamamlamış, düzenli ve artan kira gelirine sahip, kârını ortaklarıyla paylaşan, borçsuz bir şirket olarak halka açılan Panora GYO, “Borsanın en yüksek oranda nakit kâr payı dağıtma taahhüdü veren şirketi” olarak halka açılmıştı. Şirket, gelir ve kârlılıktaki başarılı performansın önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini hedefliyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri