Paşabahçe’den her çaya ayrı bardak

09 Ocak 2015 Cuma

Paşabahçe Cam, içeceklere en uygun bardakları uzmanlarla belirlemeyi sürdürüyor. “Gurme Konsepti” kapsamında gerçekleşen tadım etkinliğinde, dört farklı çay için en uygun bardaklar seçildi

pasabahceden-her-caya-ayri-bardak

Uzmanlar ile içeceklerin tadımlarını maksimize eden tasarımları belirlemeyi sürdüren Paşabahçe Cam, “Gurme Konsepti” adı altında oluşturduğu seriye şarap kadehleriyle boza, ayran ve şalgam bardaklarının ardından çay bardaklarını da ekledi.

Moderatörlüğünü kimya mühendisi ve çay uzmanı Ece Erel’in yaptığı “Çay Tadım Etkinliği”nde sommelier, çay uzmanları, sektör profesyonelleri ile tasarımcılar, farklı çay tipleri için en uygun bardakları belirledi. Karadeniz siyah çayı, Karadeniz yeşil çayı, bitki çayı ve Earl Grey poşet çayı için farklı cam bardaklarda gerçekleşen testlerde bardakların; çay tiplerinin aroma ve gövdesiyle uyumu, ısıyı muhafaza edebilirlikleri, görsellikleri detaylı puanlar verilerek değerlendirildi.

Değerlendirmeler sonucunda, Karadeniz siyah çayı için ince belli çay bardağı, Karadeniz yeşil çay için geleneksel Uzak Doğu çay kasesini andıran cam bardak, bitki-ada çayı için kadeh tipli cam bardak, Earl Grey poşet çay için ise büyük hacimli cam bardak seçildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri