Pazarlama devleri ödüllerini aldı

15 Kasım 2012 Perşembe

Doğrudan pazarlama sektörünün “en”lerini belirleyen Doğrudan Pazarlama Ödülleri, önceki gün İstanbul Kongre Merkezi’nde sahiplerini buldu. Perakende gurusu olarak tüm dünyada ün kazanan Paco Underhill’in özel konuk olarak katıldığı ödül töreninde, Unilever “En Cesur Müşteri” özel ödülünün sahibi oldu. Türkiye’de ilk kez ödüllendirilen “Spor Pazarlamaları Aktiviteleri” kapsamında verilen “Spor Pazarlaması Özel Ödülü”nün kazananı ise yıllardır spora verdiği destek üzerine Eczacıbaşı oldu

pazarlama-devleri-odullerini-aldi

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından gerçekleştirilen, ticari etkinliği yüksek, ölçülebilir ve sonuç getiren doğrudan pazarlama projelerini ödüllendiren Doğrudan Pazarlama Ödülleri, bu yıl önceki gün (13 Kasım) İstanbul Kongre Merkezi’nde sahiplerini buldu. Beşinci kez gerçekleşen ödül töreni, bu yıl eklenen Spor Pazarlaması Aktiviteleri kategorisiyle Türkiye’de bir ilke imza attı.

Spor dalında ilk kez verilen “Spor Pazarlaması Özel Ödülü”nün sahibi, spor pazarlaması alanında, bugüne kadar önemli yatırımlar yapan, sporu pazarlama iletişiminde etkin olarak kullanan, doğrudan pazarlama planının bir parçası haline getiren ve bu alanda örnek olan Eczacıbaşı oldu.

“En Cesur Müşteri Ödülü” ise, ülkemizde doğrudan pazarlamanın tüm disiplinlerine yatırım yapan, ilkleri denemekte cesur davranan, gerçekleştirdiği çalışmaların somut sonuçlarını paylaşarak sektörün gelişiminde teşvik edici olan ve doğrudan pazarlamayı sürdürülebilir pazarlama iletişiminin bir parçası olarak gören Unilever’e verildi.

Pazarlama devlerini buluşturan ödül töreninin özel konuğu ise, “Alışveriş Bilimi” söylemini dünya literatürüne kazandıran ve perakende gurusu olarak tüm dünyada büyük bir ün kazanan Paco Underhill’di. “Satış Noktasında ve Sahada Pazarlama” kategorisinin kazananları, ödüllerini Underhill’in elinden aldı.

Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde; İnteraktif Pazarlama, Veritabanına Dayalı Pazarlama, Satış Noktasında ve Sahada Pazarlama ile Etkinlik Pazarlaması ana kategorilerinde, 4 disiplin altında, toplam 20 başlıkta, birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verildi. Ödül verilen yeni alt kategoriler arasında bu yıl, Türkiye’de ilk kez ödül verilen Spor Pazarlaması Aktiviteleri kategorisinin yanı sıra En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması, Entegre Online Medya Kampanyasıkategorileri yer aldı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri