Penti’den satın alma hamlesi

26 Nisan 2013 Cuma

Penti, azınlık hissesini Carlyle’a sattıktan sonra, perakendede bünyesine farklı bir zincir katarak büyüme kararı aldı. Ankara merkezli iç çamaşırı zinciri Koray’ı aldı

pentiden-satin-alma-hamlesi

1950 yılında Öğretmen Çorap’la başlayıp hızlı bir markalaşma sürecinden sonra Türkiye'nin en büyük çorap üreticisi haline gelen Penti, azınlık hissesini Carlyle’a sattıktan sonra, perakendede bünyesine farklı zincirler de katarak büyüme kararı aldı. Bu kapsamda ilk aldığı zincir de Ankara merkezli Koray oldu. 23 şubesi ile 70 bin metrekarelik alanda satış yapan Koray bünyesinde Actuel, Kry, Inofin, Ally, My Moon gibi iç giyim markalarını barındırıyor.

Koray’ın ismi değişmeyecek
Penti'nin Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, “Büyüme planımızdaki adımlardan ilkini attık. Koray markasının adı değişmeyecek. Ancak bu zincire stratejik ortak olduk” dedi. Satın alım bedeline ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu arada Penti, Koray iç giyime büyük ortak oldu. Ankara merkezli Koray şehirde 23 mağaza ile faaliyet gösteriyor. 30 yıldır faaliyette olan Koray iç giyimin yanı sıra tüm tekstil ürünlerini satışa sunuyor. Şirket yıllarca Ankara’da faaliyet göstermiş olsa da son dönemlerde Adana, Eskişehir, İzmir, İskenderun, Mersin ve Ordu’da da mağaza açmıştı. Şirketin ürün gamında erkeğe özel ürünler de var.

Penti'nin Türkiye genelinde 51 ilde toplam 184 mağazası bulunuyor. Yaklaşık 20 bin satış noktasında da Penti markası ile yer alıyor. 2013’te Türkiye genelinde 40 yeni mağaza açmayı hedefleyen Penti yurt dışında 17 ülkede 46 mağaza ile hizmet veriyor.

Kaynak: The Wall Street JournalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri