PepsiCo 50’nci yılını kutluyor

01 Aralık 2015 Salı

Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50’nci yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleriyle kutluyor. Bu kapsamda, PepsiCo’nun sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenen organizasyonu olan PepsiCo Vakfı, Türkiye’nin de aralarında olduğu çok sayıda ülkede “50. yıl dönümünde 50 armağan” temasıyla kurgulanan sosyal sorumluluk projelerine toplam 5 milyon ABD doları fon ayırdı

pepsico-50nci-yilini-kutluyor

Faaliyet gösterdiği yerlerde yaşayan toplumlara destek olmayı stratejisinin temellerinden biri haline getiren PepsiCo, 50’nci yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede “50’nci yıl dönümünde 50 armağan” temasıyla sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. PepsiCo Vakfı tarafından yürütülen projede dünya çapındaki 271 bin PepsiCo çalışanı kendi ülkelerinde, “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleri arasından seçim yaptı. Çevresel, toplumsal sürdürülebilirlik ve yetenek sürdürülebilirliği temel alınarak gerçekleştirilen projeler arasında, daha çok kişiye temiz su erişimi sağlanmasından kadınların iş gücüne daha yoğun bir şekilde katılmasını sağlayan projelere, sosyo ekonomik açıdan dünya ortalamasının altında kalan bölgelere yiyecek yardımından, çocukları doğayla buluşturacak eğitimlerin organize edilmesine kadar çok sayıda farklı proje yer alıyor.

 

PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik, “PepsiCo olarak Fayda Gözeten Performans vizyonumuz bizim için yepyeni bir iş yapış şekli anlamına geliyor. Bizler 21. yüzyılda, kendi ihtiyaçları ile etraflarındaki dünyanın ihtiyaçlarını aynı doğrultuya getiren şirketlerin başarılı olacağına inanıyoruz. Seçilen proje ile yapılacak bağış sayesinde de Türkiye’de çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunarak çocukların doğa ile buluşmalarını sağlayacağız.” dedi.


PepsiCo Türkiye, 50’nci yıl kapsamında düzenlenen projenin Türkiye ayağında ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı ile ortak bir eğitim çalışmasına başlıyor. PepsiCo Türkiye bu çalışma ile çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi, aynı zamanda doğayı koruma bilinci ile hareket eden öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.  Bu kapsamda Bilgi Ağacı uzmanları tarafından hazırlanan eğitim içeriğinin 50 öğretmene ulaşacağı bir eğitim organize etti.  İstanbul’da düzenlenecek eğitim programından sonra öğretmenler edindikleri bilgileri 5 biniin üzerinde öğrenciyle paylaşacak. Sınıf içi uygulamaları destekleyecek şekilde tasarlanan eğitimlere katılan öğretmenler, öğretim yılı boyunca öğrencileri ile beraber doğa etkinlikleri yapacak yetkinliğe de sahip olacak.


PepsiCo Vakfı Başkanı Sue Norton, “PepsiCo’nun 50 yıllık başarısını ve doğru şekilde çalışma geleneğini kutlamak amacıyla, PepsiCo Vafkı olarak tüm dünyada yardım amaçlı toplam 5 milyon dolar ayırdık. Türkiye’de çocuklara sürdürülebilirlik, doğa ve çevre konusunda eğitim verilmesi de gerçekten değerli bir proje.”  dedi. PepsiCo Türkiye’nin 50’nci yıl sosyal sorumluluk projesinin bir diğer adımında ise İzmit’te, PepsiCo Türkiye çalışanlarının katılımı ile düzenlenecek fidan dikim şenliğinde tam 10 bin adet fidan dikilerek yeni bir orman oluşturulacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri